Buka & Rahim „Optymistycznie”


Buka & Rahim – dwóch tak bardzo różniących się od siebie facetów, których połączyła wspólna pasja – muzyka. Choć dzielą ich charaktery, wiek oraz sposób bycia, mają jeden cel – stworzyć coś tak pozytywnego, by zarazić tym wszystkich słuchaczy.

Obaj raperzy już wielokrotnie spotykali się w studio nagraniowym, jednak jak do tej pory, tylko do pojedynczych utworów. Ich kawałki zazwyczaj spotykały się z bardzo dużą aprobatą ze strony odbiorców, dlatego też postanowili zawęzić współpracę i stworzyć coś większego. Rahim jest znany szerszej publiczności z wieloletnich występów w Paktofonice oraz późniejszym Pokahontaz. Nabrał zarówno doświadczenia artystycznego, jak i scenicznego, które starał się przekazać swojemu młodszemu koledze – Buce.

„Optymistycznie” jest krążkiem, który z całą pewnością ma za zadanie przekazać pozytywną energię, którą artyści gromadzili przez lata swoich występów. Zarówno Rahim, jak i Buka pokazali tu zupełnie nowe oblicza siebie. Płyta składa się z 15 utworów, które pokazują nam, jak z przymrużeniem oka patrzeć na otaczający nas świat. Raperzy skłaniają się ku przekazaniu trudnych tematów w sposób żartobliwy. W większości kawałków zapewniają nam dawkę dobrego humoru udowadniając, że wszystko co nas otacza nie musi być wcale takie szare i nudne.

Utwory w większości hip hopowe urozmaicone są śpiewanymi refrenami, które wpadają w ucho i zapadają w pamięć. Takie zabiegi z całą pewnością spodobają się damskiej części publiczności, a co za tym idzie przyciągną szerszą rzeszę fanów. Na płycie obok Rahima i Buki gościnnie pojawiają się m.in. Abradab, Kleszcz, Fokus, K2 i Natalia Nykiel. Wykonawcy na pewno znani nie tylko w środowisku hip hopowym uatrakcyjnili każdy kawałek. Za bity odpowiedzialni są m.in. DiNO, Kris, Vixen – czyli czołówka polskich producentów.

„Optymistycznie” promowały trzy single wydane jeszcze przed samą płytą: „Nawyki”, „Optymistycznie” oraz nagrany z Natalią Nykiel „Obiecuję Ci”. Krążek wydany 30 października jest z pewnością początkiem dobrej długotrwałej współpracy dwóch nieprzeciętnych raperów.

Twórczość Rahima jest mi znana nie od dziś. Jako że wychowałem się na Paktofonice bardzo go szanuję, jednakże miałem obawy czy połączenie sił z młodym Buką będzie trafionym pomysłem. Już po pierwszym przesłuchaniu stwierdziłem, że jak najbardziej, głównie za sprawą pozytywnego przekazu oraz bitów, które naprawdę fajnie budują klimat płyty. Krążek jest jak najbardziej „optymistyczny” i pozytywny, czysty przekaz dobrej energii.

Autor: Patryk Pietkiewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s