Czym się różni nacjonalista od terrorysty?


Kilka dni temu Mariusz Max Kolonko, były korespondent TVP i TVN, opublikował na swoim kanale YouTube film, w którym odwołuje się do martyrologicznej słabości Polaków. Przekonuje, że dla bezpieczeństwa powinniśmy stosować radykalne środki, bez oglądania się na przypadkowe ofiary tego radykalizmu.

Jego argumentem są obrazy, takie jak rozmazana na podłodze sali koncertowej teatru Bataclan krew przypadkowych ofiar uzbrojonych terrorystów. Na koniec „smaczek” – uśmiechnięte twarze tych, którzy się już nigdy nie uśmiechną, w tle wzruszająca muzyka. Poruszające słowa Francuza, który próbuje przekazać kilkuletniemu synowi wartość życia w pokoju, w tym zestawieniu po prostu giną.

Mariusz Max Kolonko ma swoją wizję obrony przed terroryzmem.

– Polska nie przyjmuje nikogo. Zamykamy wszystkie drzwi, zamykamy wszystkie granice (…) – mówi dziennikarz. – Musicie zdać sobie sprawę, że Polska, cywilizacja zachodnia jest w stanie wojny. Europa nie może sobie z tego zdać sprawy, ponieważ oni mają bakterię poprawności politycznej Karola Marksa, Niemców, Żydów niemieckich mają u siebie w głowie (…). I to Polska w tych czasach, w czasach wojny, powinna dać przykład, jak zwyciężać mamy.

Dziennikarz daje nam garść porad, których wprowadzenia w życie nie powstydziliby się przywódcy państw totalitarnych:

– Zamykamy granice, nie wpuszczamy nikogo, stan wojenny ogłaszamy, żołnierze stoją na granicach i wszystkich wysyłamy z powrotem: najpierw ten element radykalny, a potem round them up, send them back. A potem wszystkich tych, którzy z nimi współpracowali, nawet, jeżeli to jest człowiek, który dostał telefon, nawet jeżeli to jest człowiek, który do kogoś napisał list. Byłeś zamieszany? Round them up, send them back. Babcia 80-letnia, 5-letni chłopczyk, przyszły może dżihadysta, nie wiem, wszyscy zamieszani są w tej rodzinie, wszystkich wysyłamy. Chodzi o to, żeby stworzyć to, żeby oni na siebie donosili, żeby rozbić tę muzułmańską wspólnotę. Niestety na tym polega polityka. Polityka to jest umiejętność przeciwstawiania sobie różnych grup ludzi, żeby uzyskać polityczne korzyści (…). Trzeba ich po prostu skłócić ze sobą, trzeba sprawić, żeby zaczęli na siebie donosić. A jak to zrobić? Trzeba wysyłać wszystkich dookoła, którzy tylko byli zamieszani. Pod byle jakim pretekstem (…). To jest mechanizm obrony, którą należy zastosować.

Polacy jak naziści?

Dziennikarz, poza propozycją wprowadzenia stanu wojennego, ma więcej pomysłów na uzdrowienie sytuacji Europy. Proponuje, aby każdy Polak miał swobodny dostęp do broni. Co więcej – uważa, że to równie kuszące jak obietnice składane przez Hitlera jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. Nie ma wątpliwości, że te deklaracje okazały się wówczas skuteczne.

– Niemcy mieli Volkswagen dla każdej rodziny, Polacy będą mieli pistolet dla każdego człowieka. Nie ma w tym nic złego. Żyjemy w czasach wojennych, należy to wykorzystać.

Zatem pistolet dla każdego człowieka. Niemieccy naziści dostali obietnicę samochodu i wakacji – poszli mordować. Polacy dostaną obietnicę posiadania broni. Mariusz Max Kolonko już wie, co zrobią:

– Polacy nie będą tratować świeczek palonych swoim poległym obywatelom, jak to robią Francuzi, tylko na atak odpowiedzą atakiem. Na ogień odpowiedzą ogniem. A na krew odpowiedzą krwią – kwituje publicysta.

Czy już wyciągamy broń, lub z braku dostępu do niej: noże, kije bejsbolowe, kastety, a wraz z nimi hasła: „Bóg, Honor, Ojczyzna”?

Oto nienawiść, która nie wymaga racjonalnych argumentów, bo uzasadniana jest ideologicznie. W tym momencie nie liczy się, czy trzymasz w ręku Koran czy Biblię. Nie ma znaczenia, za jaką charyzmatyczną jednostką podążasz i kogo cytujesz, nie ma znaczenia, jakimi „świętymi” słowami zasłaniasz swoje zezwierzęcenie, a może po prostu głupotę. W krajach zachodniej Europy giną ludzie, miasta są częściowo sparaliżowane, co jest konsekwencją najwyższych zagrożeń atakami terrorystycznymi. Po drugiej stronie medalu znajdują się skrajni obrońcy narodowych wartości, których niebezpieczna retoryka uwypukla nam jednak podobny jak w przypadku terrorystów mechanizm postępowania: patetyczną mowę nienawiści w imię enigmatycznej idei. Zatem nie będzie żadnych sądów – będą jedynie wyroki.

W takiej sytuacji, kolejne wideo na kanale Mariusza Kolonki powinno zakończyć się twarzami następnych pomordowanych, którzy ucierpią na skutek zbrojnego „odwetu”, których atakuje nie tylko ISIS, na których skupia się też bezmyślność zmanipulowanych, młodych ludzi.

Źródło nagłówka: https://static.pexels.com/photos/5156/people-eiffel-tower-lights-night-large.jpg

Autor: Hanna Łozowska

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Czym się różni nacjonalista od terrorysty?

 1. Jestem świadom tego, że każdy może mieć odmienne poglądy. Jednakże porównywanie nacjonalistów do terrorystów świadczy o braku umiejętności logicznego myślenia.

  Polubienie

  • Sam fakt, że – patrząc chociaż na Europę XX wieku – władze nacjonalistyczne w lwiej części opierają swoje rządy o różne formy terroru pokazuje, że jednak logika w tym trybie myślenia jest. Wystarczy trochę poczytać i skojarzyć fakty.

   Polubienie

 2. Widzę, że autorka dalej nie rozumie źródła problemu. Kolonko przedstawił sprawy tak, jak się mają, nie tak, jak widzą to wielcy obrońcy wolności. Zrozum w końcu, że tymi swoimi kwiatkami wpędzasz do grobu kolejne osoby. To, że terroryści pochodzą z zamkniętych obozów cie nie przekonuje? Nie można tworzyć zamkniętych społeczności muzułmańskich w Europie. To jest tak proste, że aż dziw, że trzeba to komuś tłumaczyć..

  Polubienie

 3. Tutaj nie chodzi o żaden odwet, tylko o bezpieczeństwo polskich obywateli. Pointeresuj się trochę jak zachowują się imigranci w krajach zachodnich. Ludzie boją się wyjść do sklepu po bułki… Boją się o bezpieczeństwo we własnym kraju. Z tego co wyczytałem uważasz, że jak zostanie wprowadzone prawo do posiadania broni to ludzie będą strzelać do każdego kto krzywo spojrzy…a w przypadku kiedy do jakiejś dziewczyny podejdzie muzułmanin, aby ją zgwałcić to będzie dziękować, że ma pistolet w torebce. Uwierz, że taki człowiek wiedząc, że masz broń, zastanowi się dwa razy zanim coś zrobi.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s