Wake Up Europe!


Sura 9:5 Po upływie świętych miesięcy, zabijajcie niewiernych wszędzie gdzie ich napotkacie, bierzcie ich w niewolę, oblegajcie im miasta, ze wszystkich stron stawcie na nich zasadzki. Jeżeli się nawrócą, i odprawiać będą modlitwy, zapłacić powinni haracz święty: zostawcie ich w pokoju. Pan jest miłosierny i łaskawy.”

Cytat ten pochodzi z Koranu – świętej księgi Islamu. Nie bez powodu rozpocząłem ten tekst, właśnie nim. Muzułmańscy „uchodźcy” – bo o tym dzisiaj – przybywają do Europy w zatrważającym tempie, a z racji tego, że jedyną, powszechnie akceptowalną opinią w tej sprawie jest zgoda na to wszystko, ja postanowiłem wyjść temu na przeciw. Czas pokazać w mediach, że stanowisko, które wydaje się nacjonalistyczne, rasistowskie i nietolerancyjne, ma swoje logiczne podłoże.

Po zamachach w Paryżu mówi się głównie o ofiarach, wielkiej tragedii i modlitwie. Na facebooku pojawiły się filtry i hasztagi, mające dać możliwość wsparcia dla kraju dotkniętego terrorem. W mediach słychać potępienie i deklaracje walki z terroryzmem. Czemu jednak nikt nie mówi o tym, że co najmniej kilku zamachowców z Paryża przybyło do Europy ze statusem uchodźcy? Czemu nie słychać tego, że spora część przybyszy uciekła z Afganistanu, czy Iraku, gdzie – przypominam – wojna skończyła się lata temu, a doprowadziła do tego interwencja, w której braliśmy udział? Dlaczego mówią nam, że trzeba ratować kobiety i dzieci skoro znaczna większość uchodźców to młodzi mężczyźni?

Każdy medal ma dwie strony. Popularne, tolerancyjne hasła powinny skończyć się jednak wiele lat temu, gdy chociażby we Francji, czy Wielkiej Brytanii powstały pierwsze getta muzułmańskie. Ludzie Ci odgradzają się od reszty społeczeństwa, organizują własne patrole oraz modły na ulicach pomimo zakazu. Przestępczość w Marsylii porównywalna jest z ta w Chicago z czasów gangów, a w przewodnikach po tym mieście zaleca się by kobiety nie wychodziły same po zmroku. Przypominam, że to jest tylko jedno z niewielu miast, którego ten problem dotyczy. Londyn regularnie boryka się z problemem zamieszek wywołanych przez kulturowo obcych mieszkańców.

Lata jednak mijały, a otwartość i polityka socjalna państw zachodnich doprowadziła do sytuacji, w której setki tysięcy muzułmanów stoi u naszych bram bez zamiaru pukania. Imigranci – bo tak trzeba ich nazywać – robią wszystko żeby dostać się do kraju, w którym dostaną największy zasiłek i najlepszą opiekę. Cały czas prym wiodą tolerancyjne hasła, a pomocy i braterstwie. Jednak dane o wzroście przestępczości ( w tym gwałtów i morderstw) nie przekonują nikogo. Aż nastaje piątek 13 listopada, kiedy to w samym centrum Europy dochodzi do tragicznego w skutkach zamachu terrorystycznego.

Wszelkie głosy popierające przyjmowanie imigrantów powinny zamilknąć. Tak się jednak nie stało.. „Pożywka dla nacjonalistycznych środowisk” i „obawa przed losem biednych uchodźców, uciekających przed wojną” cały czas przodują. Co musi się stać aby ludzie zaczęli myśleć inaczej, skoro w pełni zorganizowany, dopracowany i skuteczny zamach terrorystyczny w Paryżu nie wystarczył? Stan wyjątkowy we Francji i Belgii, ludzie panicznie uciekający przed zwykłymi petardami i ciągłe oglądanie się za siebie w swoim własnym kraju – to są konsekwencje wydarzeń z 13 listopada. Imigranci, jednak cały czas przybywają.

Czas się zastanowić i zdjąć klapki z oczu. Poczucie bezpieczeństwa powinniśmy postawić wyżej niż tolerancje, tak bardzo popularną w tych czasach. Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin – tego powinniśmy się trzymać. Nie boję się mojego stanowiska w tej sprawie i nie boję się jego konsekwencji. Imigranci stanowią dla nas ogromne zagrożenie i pokazują to od lat, a zagrożenia trzeba unikać. ISIS grozi kolejnymi zamachami, ukrywa terrorystów wśród uchodźców, a my – jak widać – nie potrafimy ich odróżnić. Nie dopuśćmy do powtórki z Paryża! #WakeUpEurope

Autor: Kamil Kowalski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s