Top 5 gier roku 2015, czyli w co grać na święta


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi zbliża się szał świątecznych zakupów. Podobno w tym roku Święty Mikołaj spłukał się totalnie, a sanie z reniferami zastawił w lombardzie. Mimo to, wierze, że dla graczy będą to udane święta. Poniżej chciałbym wam przedstawić moich pięć najlepszych gier roku 2015.

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon

To już trzecia odsłona popularnej serii gier o Wiedźminie. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii. Akcja gry osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Mechanika walki została znacząco rozbudowana. Większy nacisk został również położony na zadania poboczne. Warto również wspomnieć o nowym silniku graficznym. Główna nić fabularna obraca się wokół wątków związanych z odnalezieniem Ciri. W trakcie naszych przygód zmierzymy się z szeregiem różnorodnych wyzwań, które zapewnią ponad sto godzin wyśmienitej zabawy.

Mad Max

Mad Max jest grą akcji, która nawiązuje do kultowej serii filmów George’a Millera. Fabuła gry osadzona jest w otwartym, postapokaliptycznym świecie. Gra pozwala na swobodne poruszanie się po świecie pustkowia, a w eksploracji pomaga nam legendarny samochód, który w miarę postępów w grze ulepszamy i uzbrajamy w coraz to lepsze gadżety. W produkcji spory nacisk został położony na walki samochodowe. Zastosowano również system walk, który jest oparty na kontrataku, przypominający mechanikę z takich gier jak Batman czy Sleeping Dogs. Mad Max niewątpliwie dostarcza sporo godzin rozgrywki nawet dla bardzo wymagających graczy.

SOMA

SOMA jest grą typu survival horror, stworzoną przez studio Frictional Games, które jest znane między innymi z gry Amnestia: Mroczny Obłęd. Gra obfituje w wywołujące strach i poczucie osaczenia konfrontacje z potworami oraz sztuczną inteligencją. SOMA oferuje nam grę z perspektywy pierwszoosobowej, a sama rozgrywka dzieli się na sekwencje eksploracyjne, logiczne oraz survivalowe. W grze największy nacisk położono na survivalową, oferując graczowi spotkania z różnego rodzaju monstrami, kryjącymi się w ciemnych zakamarkach. Przed niebezpieczeństwem możemy jedynie uciekać lub chować się po kątach. Dzięki temu gra uzyskuje niewiarygodny klimat oraz daje możliwość zatracenia się w rozgrywce na długie godziny.

Dying Light

Dying light jest kolejną grą z gatunku survival horror. Łączy w sobie rozwiązania znane między innymi z takich produkcji jak Mirror’s Edge oraz Dead Island. Do dyspozycji twórcy oddali nam otwarty świat z dynamicznym trybem dnia i nocy, który znacząco przekłada się na rozgrywkę. Cechą charakterystyczną tytułu jest system poruszania się. Bohater z gracją i zwinnością skacze z jednego budynku na drugi lepiej niż niejeden parkourowiec, dzięki czemu możemy zwiedzić praktycznie każdy zakątek świata. W wyniku doskonałego połączenia sekwencji parkourowych z płynną i dynamiczną mechaniką walki gra jest w stanie porwać nas na długie godziny.

Dragon Ball: Xenoverse

Któż nie zna słynnego Dragon Balla dla którego nagle pustoszały boiska, a dzieci zasiadały przed telewizorami i uruchamiały program RTL 7….. ehh gimby nie pamiętają. Dragon Ball: Xenoverse to typowa bijatyka, która jest osadzona się w świecie wykreowanym przez Akira Toriyamę. W grze znajdziemy najbardziej kultowe pojedynku z mangi oraz anime, a także odnajdziemy kilka nowych pomysłów, które podkręcają dynamiczność. Producent postanowił również odświeżyć leciwe już podejście do tematu Dragon Balla i wprowadził między innymi: futurystyczne miasto oraz nowe tajemnicze postaci o nadludzkich zdolnościach. Gra dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do rozgrywki oraz za sprawą nowych funkcji, pozwala na długie godziny oderwać się od codziennej rutyny.

Autor: Arkadiusz Sprung

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Top 5 gier roku 2015, czyli w co grać na święta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s