Koniec drugiej kadencji


Dla Chelsea obecny sezon nie należy do udanych, klub boryka się z poważnym spadkiem formy, a obrona tytułu mistrzowskiego jest wręcz niemożliwa. Od wielu tygodni w angielskiej prasie mówiło się o zagrożeniu posady menadżera. Słabe wyniki w lidze doprowadzały do obłędu kibiców „The Blues”, z każdym meczem sytuacja klubu się pogarszała. Fatalna forma zespołu, w tym dziewięć ligowych porażek i znalezienie się tuż nad strefą spadkową okazały się zbyt ciężką próbą dla Romana Abramowicza.

          Nadzwyczajne spotkanie zarządu Chelsea uzgodniło, że obecne wyniki nie mogą satysfakcjonować, tak wielkiego klubu jakim jest Londyńska Chelsea, kadencja Mourinho zatem dobiegła końca.

zarzad

          Umowa została rozwiązana „za porozumieniem stron”, sam portugalczyk zrzekł się odprawy wynoszącej 40 mln funtów na rzecz „The Blues”. Otrzyma jednak wynagrodzenie jakie zarobiłby do końca sezonu (około 12 mln).

          Decyzja dla wielu może wydawać się błędną, sam Portugalczyk mówi – „Przeznaczcie te pieniądze na odbudowę klubu” – ten „gest”, uświadamia nam jakim człowiekiem jest Mourinho. Przez wielu kochany i szanowany, a przez innych uważany za „prostaka”. Myślę, że obie te strony, po tym co powiedział i zrobił będą miały jednakowe zdanie: „Tak powinno się odchodzić z klasą”.

          Pomimo ciężkiego sezonu który śmiało można uznać za stracony, piłkarze Chelsea żegnają byłego trenera z żalem. „Zwykłe „dziękuję” nie wystarczy. Smutny, smutny dzień. Będę za Tobą tęsknił Szefie. Najlepszy z jakim kiedykolwiek pracowałem, niesamowite wspólne wspomnienia” – tak żegnał trenera John Terry.

po mourinho

          Jak Wy postrzegacie ligę bez takiego trenera? Czy Waszym zdaniem to było nieuniknione?

          Jedno jest pewne, na Chelsea czekają kolejni rywale oraz nowe wyzwania. Poznaliśmy już nowego trenera klubu z Londynu – będzie nim Guus Hiddink. Po ostatnim meczu ligowym spotkał się on z piłkarzami by lepiej ich poznać. Oby mu się powiodło.

Autor: Łukasz Grabowski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s