Ekstremalny maratończyk


Maraton 777 to nie lada wyzwanie, któremu podjął się 37- letni adwokat z Londynu Ben Goodburn. Co oznaczają dokładnie te liczby? 7 maratonów na 7 kontynentach w 7 dni. Brzmi nieco niewiarygodnie? Nie dla niego…

Ben Goodburn przez okrągłe osiem miesięcy przygotowywał program swojej ekstremalnej siedmiodniowej wędrówki przez świat. Ostateczną wersję swojego wyzwania przedstawił na mapie zaznaczając start na Antarktydzie, lecąc przez pięć innych kontynentów, a kończąc w Australii.

Wyzwanie 7 kontynentów

Maratończyk wybrał sobie niezmiernie trudne warunki biegu zaczynając od wybrzeży Antarktydy, gdzie temperatura spada do -5 stopni Celsjusza, a lodowaty wiatr utrudnia oddychanie. Po 3 godzinach i 45 minutach dotarł na metę. Niemal od razu (zamiast świętować) wsiadł do samolotu i wyruszył do Ameryki Południowej, by tam już następnego dnia przebiec 3,5 godziny w chilijskim Puenta Areas. Trzecim z kolei przystankiem było Houston, w którym wyznaczoną trasę pokonał w 3 godziny i 37 minut. Tuż po tym poleciał do Londynu na kolejne zawody. Następny przystanek, jak przyznaje sam maratończyk, był dla niego naprawdę ekstremalny. Przy temperaturze powietrza sięgającej 30 stopni Celsjusza musiał pokonać trasę na Egipskiej pustyni, która przez warunki pogodowe zajęła mu 4 godziny. Ostatnimi trasami, jakie pokonał Ben były Singapur oraz Sidney. Każdy kilometr przebyty podczas tych ostatnich dwóch miast odczuwał, jak tysiące ukłuć igłą. Jego ciało przepełniały skurcze, lecz wola walki okazała się silniejsza i to dzięki niej ostatecznie udało mu się pokonać to wręcz niemożliwe wyzwanie. Wbiegając na metę w Australii licznik przemierzonej trasy pokazywał mu 43 500 kilometrów, co robi mega wrażenie.

CI5jlWuWgAAgwWq

Na pokonanie siedmiu niewiarygodnie długich i męczących maratonów wystarczyło mu tylko siedem dni – oczywiście wliczając w to również czas przeznaczony na sen oraz podróże samolotem.

Zwykły człowiek, niezwykły wyczyn

Najciekawsze, jak i najbardziej zdumiewające jest to, iż Ben wcale nie jest profesjonalnym sportowcem. Przygotowując swoją kondycję na tak długi maraton ćwiczył on przez rok, pokonując codziennie dystans 20 kilometrów.

-Jego łączny czas biegu wynosi : 27 godzin i 14 minut

-Średni czas każdego biegu : 3 godziny i 53 minuty

 -Czas podróży : 5 dni, 23 godziny i 41 minut

  -Czas snu : 150 minut dziennie

B17huQACYAAgn4T

Ben Goodburn tuż po zakończeniu swojego maratonu powiedział dziennikarzom, że podjął się tego wyzwania, gdyż chciał się dowiedzieć, gdzie leżą granice możliwości jego psychiki i organizmu. Z całą pewnością trzeba powiedzieć, że wola walki i upartość maratończyka zasługuje na niejedną nagrodę.

Autor: Nel Pruchniewska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s