Hardware: Rivals


Łatwo zauważyć, że usługa Playstation Plus lata swojej świetności ma już za sobą, a gry udostępniane nam przez Sony nie są tak klasowymi tytułami, jakimi byliśmy raczeni za czasów PS3. Dodatkowo cena usługi niedawno poszła w górę, problemy z siecią nadal występują, a produkcje które otrzymujemy co miesiąc w znacznej większości rozczarowują. Nic więc dziwnego, że część osób zwyczajnie rezygnuje z tego abonamentu, a druga połowa oficjalnie zaznacza, że gdyby PS Plus nie był wymagany do gry przez sieć, zrobiliby to samo. Osobiście nie grywam dużo po sieci na PS4, a co za tym idzie zawsze przed ewentualnym odnowieniem subskrypcji zastanawiam się dość długo. Tym razem jednak nie żałuję, że za Plusa zapłaciłem, głównie za sprawą Hardware: Rivals. Pobierając tę grę na dysk swojej konsoli myślałem: „eee jest w plusie to sobie ściągnę i sprawdzę, nic przecież nie tracę”, jednakże po odpaleniu poczułem się pozytywnie zaskoczony.

12557217_786625328114770_1139125616_o

Ale o co chodzi?

Zasady gry są bardzo proste: zasiadamy za sterami pojazdów i strzelamy do siebie z najróżniejszych broni, które zbieramy po mapie. Dość staromodny, uproszczony model rozgrywki, przypominający produkcje takie jak: „Lego Racer” czy „Twisted Metal” ale wciąż bardzo grywalny i zapewniający masę dobrej zabawy. Gra jest nastawiona przede wszystkim na rozwałkę o bardzo prostych zasadach, tak aby każdy je opanował bez żadnych problemów.

Gameplay

Model jazdy również jest bardzo uproszczony, wszystkie pojazdy prowadzi się podobnie, różnią się tylko szybkością i siłą rażenia. Czołgi są wolniejsze ale zadają większe obrażenia rywalom, za to jeepy szybsze i bardziej zwrotne. Strzelać możemy z wielu rodzajów uzbrojenia, które znajdujemy porozrzucane po mapie. Warto zaznaczyć, że bronie pojawiają się w losowych miejscach przez co nie można nauczyć się na pamięć miejsc, w których daną giwerę znajdziemy.

Chce się więcej

Skoro jestem przy mapach i pojazdach to trzeba powiedzieć o największej bolączce produkcji czyli zawartości, która jest uboga. Do naszej dyspozycji oddano tylko 4 maszyny, które możemy prowadzić oraz bardzo niewielką ilość lokacji. Grając niby odblokowujemy nowe elementy pojazdów bądź stroje dla kierowcy, ale jest to tylko kosmetyka nie mająca realnego przełożenia na rozgrywkę. Trybów gry również nie jest za wiele i są one bardzo podstawowe takie jak klasyczny deathmatch, przejmowanie określonych punktów bądź walki drużynowe, ale wystarczają one w zupełności.

12510112_786625334781436_247730959_o

Oprawa audio-wizualna

Jeśli chodzi o sprawy techniczne to na pochwałę zasługuje komiksowa grafika przypominająca choćby gry z serii „Borderlands”. Niestety nie można tego samego powiedzieć o udźwiękowieniu, które jest tak słabe że po pół godzinnej rozgrywce wyciszyłem telewizor i włączyłem sobie muzykę. Pomimo tego uważam, że nie jest to element, który odstraszy was od tej produkcji, ponieważ gameplay daje naprawdę dużo radochy.

Podsumowanie     

Podsumowując Hardware: Rivals to tytuł, który polecam każdemu posiadaczowi PS Plusa. Gwarantuje on kilka godzin dobrej, niezobowiązującej rozgrywki sieciowej. Liczę również na to, że deweloperzy nie spoczną na laurach i będą dopracowywać swój tytuł oraz wzbogacą go o dodatkową zawartość ponieważ na razie pod tym względem jest słabo. Boję się również o przyszłość tej gry w Plusie, ponieważ już widziałem, że produkcja wyceniana jest na prawie 90zl. Podejrzewam, że za miesiąc gra może zniknąć z biblioteki darmowych tytułów po to abyśmy musieli za niego zapłacić, a czy warto? Cóż, na obecną chwilę 90zł to gruba przesada biorąc pod uwagę to o czym pisałem wyżej. Jednakże jeśli twórcy zdecydowaliby się dodać przynajmniej drugie tyle pojazdów, map i uzbrojenia wtedy cena byłaby do rozważenia.

 Autor: Patryk Pietkiewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s