Biologia dla każdego – Dzień Darwina w Klubie Baccalarium


Już za parę dni będziemy obchodzili 207 urodziny wybitnego przyrodnika, którego dziedzictwo na zawsze zmieniło postrzeganie ewolucji organizmów. Uczeni, studenci i pasjonaci nauki po raz kolejny będą zgłębiali tajniki biologii i humanizmu podczas Dnia Darwina.

Dzień Darwina jest celebrowany w dziesiątkach uniwersytetów na całym świecie. To święto nauki, dzień aliansu nauk humanistycznych i ścisłych, hołd złożony wybitnemu umysłowi, który nadał nowy kierunek wiedzy biologicznej. Tradycyjnie, obchodzi się go 12 lutego, w dzień narodzin Karola Darwina.

W zeszłym roku można się było wykpić Tłustym Czwartkiem (który pokrywał się z Dniem Darwina) i ociężałością po pączkowej orgii, ale w tym, jeśli cenisz sobie humanistykę, biologię i wiedzę, nie masz żadnej wymówki! Obchody Dnia Darwina w Olsztynie (strona wydarzenia na Facebooku) po raz kolejny organizuje znany wykładowca, ekolog i działacz społeczny, profesor Stanisław Czachorowski z Wydziału Biologii i Biotechnologii. Tematem przewodnim prelekcji połączonej z dyskusją będzie ewolucja i najnowsze odkrycia biologów, które nie zawsze pasują do wygłoszonych przed laty konceptów „solenizanta”.

Spotkanie odbędzie się w kawiarni naukowej, Klubie Baccalarium (ul. Profesora Romana Prawocheńskiego 4) o godzinie 17. Serdecznie zapraszamy wszystkich głodnych wiedzy, a dociekliwi mogą zapoznać się z zapowiedzią olsztyńskich obchodów Dnia Darwina, autorstwa prof. Stanisława Czachorowskiego.

Autor: Ireneusz Stolarski

Źródło nagłówka: Wikipedia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s