Fitness ekstremalny – Runmageddon


Wielkimi krokami zbliża się lato, a z nim marzenia o smukłej sylwetce. Siłowania, basen, aerobik – robimy wszystko dla idealnego ciała i świetnej kondycji. A co, gdyby połączyć aktywność z rozrywką i to w ekstremalnej formie? Świetną propozycją jest organizowany po raz pierwszy na Mazurach Runmageddon, czyli bieg z przeszkodami takimi jak błoto, bagno, okopy, czy zasieki.

Formuła Runmageddon

Sześć kilometrów i ponad trzydzieści przeszkód będą mieli do pokonania uczestnicy imprezy, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Ełku. Runmageddon Rekrut to jedna z lżejszych form biegu, ponieważ dzieli się on na pięć stopni trudności: Intro (3km i 15 przeszkód), Rekrut, Classic (12 km i 50 przeszkód), Hardcore (ponad 21 km i 70 przeszkód), Ultra (ponad 42 km i 140 przeszkód). Tradycją biegu jest żywa przeszkoda, która jako ostatnia strzeże dostępu do mety. Przykładowo drużyna futbolu amerykańskiego.  Jak widać najbardziej ekstremalny cykl biegów z przeszkodami w Europie, gwarantuje startującym solidną dawkę adrenaliny i wysiłku.

3377

Sprawdzian ciała i psychiki

Ten ekstremalny bieg to wyzwanie rzucone dla ciała, ale i dla odporności psychicznej. Runmageddon to przekraczanie barier i granic, nie tylko w dosłownym znaczeniu. Nie trzeba być atletą czy sportowcem aby ukończyć trasę. Wystarczy wytrwałość i przede wszystkim chęć pokonania własnych słabości, bo to główny cel wydarzenia. Każdy kto chciałby mieć motywację do ćwiczeń, może dołączyć się do Runmageddonu i biorąc pod uwagę własne możliwości, starać się ukończyć bieg jak najlepiej.

Rywalizacja i współpraca

Sukces nie jest możliwy do osiągnięcia bez pomocy innych. Elektroniczny pomiar czasu, pozwala na porównanie wyników z resztą uczestników i zaspokojenie swoich ambicji. Jednak na trasie przygotowane są „pułapki” sprawdzające, co ciekawe, naszą empatię. Wśród oparów rywalizacji, podczas Runmageddonu ustawione są przeszkody, których nie można pokonać w pojedynkę. Trzeba współpracować. Konkurencja, ale ta pozytywna, ma dawać uczestnikom dużą dawkę radości i zabawy.

3383.jpg

Skąd pomysł?

Pomysłodawcy Runmageddonu mają już duże doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń. Jest to kolejna z cyklicznych imprez działającego od 2005 roku Stowarzyszenia OTK Rzeźnik, znanego z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika – górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego. Organizatorzy tłumaczą, że Runmaggedon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych, oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia.

Runmageddon to świetna zabawa, której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najlepszego zawodnika. Gwarantowany pakiet startowy: koszulka, niespodzianka od organizatora oraz atrakcje za linią mety to niemała zachęta, jednak największą z nich są niezapomniane wrażenia. 26 czerwca Ełk stanie się główną stolicą survivalu, więc jeśli razem ze znajomymi szukasz pomysłu na huczne rozpoczęcie sezonu letniego, zarejestruj się na runmageddon.pl i startuj w ekstremalnie niezapomnianym biegu!

Autor: Justyna Mołodziejko

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s