„Szósty zmysł” Przemka Kossakowskiego – Ukraina


Medycyna niekonwencjonalna, niebezpieczne zabiegi, wyjątkowe spotkania z ukraińskimi uzdrowicielami i lawina ciekawostek, o których z pewnością nie mówi się na co dzień. Program Przemka Kossakowskiego zdecydowanie sprawia, iż nie można przejść obok niego obojętnie.

Kilka słów o programie

„Kossakowski szósty zmysł” jest to program o zjawiskach paramedycznych, który wyemitowała telewizja TTV. Prowadzącym jest Przemysław Kossakowski, 44-letni Częstochowianin z wykształceniem plastyka. Program opiera się na wyjazdach z Polski do niedaleko położonych krajów. Jednym z nich jest właśnie Ukraina, w której możemy dowiedzieć się m.in. o kulturze i nietypowych zwyczajach tego miejsca.
Alternatywne metody leczenia to główny cel tego programu – uzdrowiciele, znachorzy, jasnowidzenie i proroctwa, a także miejscowi egzorcyści występują w każdym odcinku tej serii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leczenie na Ukrainie

Kossakowski już w pierwszym odcinku odwiedza znachorkę Kalinę, która leczy starymi metodami uroki, a także złą energię. Metody te tępione są przez cerkiew prawosławną, z racji, iż uznaje się to za połączenia z magią, jednak wielu wierzących decyduje się na korzystanie z usług znachorów. Niemalże w każdej wiosce możemy znaleźć osoby zajmujące się nietypowymi metodami leczenia, które są wręcz wychwalane przez chorych, którzy twierdzą, że bez wizyty u uzdrowicieli, ich stan zdrowia nie poprawiłby się.
W kolejnym z odcinków Kossakowski wybrał się do małej wioski Katiużanka, znajdującej się niedaleko Kijowa, którą każdego roku odwiedza tysiące ludzi, m.in. z Kanady, Stanów, Niemiec, Polski i z wielu innych miejsc. Wszystko za sprawą mszy w cerkwi, odprawianych przez ojca Aleksandra, na których to zgromadzeni wierni uczestniczą w specjalnym rytuale, który ma na celu wyleczyć z nałogów, a także poważnych chorób. Jednym z warunków jest przysięga przed Bogiem, że z całych sił będzie się próbować zrezygnować ze słabości. W wielu przypadkach takie msze zdziałały cuda i osoby chorujące na nowotwór, czy gruźlicę wyzdrowiały. Zdarzały się także przypadki, w których to osoby mające problem z alkoholem, narkotykami, czy tytoniem po złamaniu przysięgi zmagały się z kalectwem, chorowały, a nawet umierały. Przez Ukraińców jest to tzw. kara od Boga za niedotrzymanie słowa.

Outline_of_Ukraine.svg

Intrygujące zakończenie serii

W ostatnim odcinku tej serii, Przemek Kossakowski odwiedza Maksima Gordeev  – najbardziej znanego medium na Ukrainie. Kossakowski podczas pobytu w Kijowie poznaje tajniki pracy Maksima. Medium opowiada o swoich kontaktach ze światem żywych i zmarłych, a także o nietypowej metodzie kontaktu z duchami za pomocą luster, a w szczególności przy użyciu tych starych. Dowiadujemy się także o jego współpracy z policją, jako pomocnik w poszukiwaniu zaginionych osób przy pomocy kontaktów z duchami.
To tylko kilka przykładów niesamowitych historii z podróżowania Kossakowskiego, kolejne serie ukazują jeszcze bardziej wciągające i niesamowite przygody.

Autor: Mazurczyk Edyta

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s