Rozbawia do łez


„Szefowa” to kolejny film, w którym zagrała w ostatnim czasie. W każdym filmie jej postać bawi nas swoimi śmiesznymi perypetiami dnia codziennego oraz specyficznym charakterem. Również w każdej z tych postaci można zaobserwować przemianę bohaterki na lepsze. Kto to taki? Kto potrafi swoją grą aktorska rozbawić widza do łez? To Melissa McCarthy.

O niej

Urodziła się 26 sierpnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Swoją karierę aktorską zaczynała od gry w serialach. Pierwszym, w którym grała był: „Kochane kłopoty”, gdzie wcieliła się w postać szefowej kuchni w hotelu i jednocześnie przyjaciółkę głównej bohaterki. Kolejnym na jej filmowym koncie był „Kim jest Samantha?”, jednak to, „Mike i Molly” był pierwszym serialem, w jakim dostała pierwszoplanowa rolę. Natomiast to film „Druhny” zapoczątkował jej wielką karierę.

„Druhny”

Melissa McCarthy wciela się tam w role siostry pana młodego, co automatycznie obliguje ją do bycia druhną panny młodej, do czego nie do końca się nadaje. Megan można porównać z przysłowiowym słoniem w składzie porcelany. Jest zupełnie inna niż pozostałe druhny, mało kobieca i bezpośrednia. Różni się też gabarytami, łatwo zauważyć, że jest to jej kompleks. Jej irracjonalne zachowanie mające na celu uzyskanie znacznie mniejszego rozmiaru w kilka dni i sytuacje z tym związane, również bawią widza do łez.

„Mów mi Vincent”

Film opowiada o przyjaźni kilkuletniego chłopca z cynicznym i stroniącym od innych sąsiadem. Początek ich znajomości nie był taki kolorowy. Tytułowy Vincent początkowo wywołuje wielki dystans do swojej osoby, nie tyle, co u małego chłopca, jak u jego matki Maggie (Melissa McCarthy). Przyjaźń sąsiadów rozkwita dopiero wtedy, gdy Maggie zmuszona jest poprosić sąsiada o opiekę nad synkiem, gdy ona jest w pracy. Początkowo Vincent traktuje to jako dobry biznes i łatwy sposób na zarobek, jednak z biegiem czasu w swoim młodym sąsiedzie zdobywa też przyjaciela. Tym razem to nie Melissa McCarthy zyskała role rozśmieszającego widza, a Bill Murray grający Vincenta. Jest to również jedyny film, w którym McCarthy gra matkę.

„Szefowa”

Główna bohaterka Michelle (Melissa McCarthy) w dzieciństwie nie była rozpieszczana przez życie. Jak można wywnioskować z pierwszych scen filmu, jej niezwykle buntowniczy i despotyczny charakter nie pozwolił na znalezienie rodziny zastępczej i powodował ciągły powrót do domu dziecka. Dzięki swojej upartości odnosi wymarzony w dzieciństwie sukces. Jej sława nie trwa długo, ponieważ zostaje skazana na pół roku więzienia za oszustwa finansowe. Po odbyciu kary, nie potrafi odnaleźć się w otaczającym ją świecie. Okazuje się również, że zajęto jej cały majątek. Pomocną dłoń podaje jej była asystentka Claire, która przygarnia Michelle pod swój dach. Jej przygnębienie trwa do momentu aż nie zaprowadza córki Claire na spotkanie harcerek, tam rodzi się jej nowy plan na biznes.

To tylko niektóre filmy z udziałem Melissy McCarthy, w których wciela się w postacie pełne śmiesznych perypetii. Każda jej postać, nie tylko bawi nas do łez, ale również czyni komedię jeszcze bardziej zabawną i pozwala zapomnieć o utrapieniach dnia codziennego. Warto zapoznać się z filmami, w których grała, bo na pewno już niebawem o niej i o jej nowej roli znów usłyszmy.

Autor: Alicja Kowalczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s