Propozycja pięciu seriali z motywem religijnym


Motywy religijne przedstawiane w dzisiejszych czasach wywołują u ludzi najczęściej uczucie strachu i w efekcie powodują, iż zejście do piwnicy z nadmiernie działającą wyobraźnią, wydaję się trudniejsze niż zwykle. Horrory, dramaty, thrillery i kryminały – w takich gatunkach filmowych zazwyczaj ukazane są motywy duchowe, które w 90% opowiadają o egzorcyzmach. Poniżej lista pięciu seriali, w których znajdziemy motywy religijne przedstawione w inny, ale również ciekawy sposób.

Zaklinacz dusz

Serial przedstawia losy Melindy Gordon – właścicielki sklepu z antykami, która od maleńkości widzi i rozmawia z duchami. Pełni ona swojego rodzaju funkcje eskorty, która pomaga zmarłym zakończyć ich sprawy na ziemi i przejść z czyśćca do nieba. W rolach głównych Jennifer Love Hewitt, Camryn Manheim i David Conrad.

Lucyfer

Serial ukazuje życie diabła – Lucyfera, który to znudzony pobytem w piekle, postanawia spróbować życia w Los Angeles. Urok osobisty i dar wydobywania z ludzi ich najgorszych myśli sprawia, że Lucyfer Morningstar staje się pomocnikiem uroczej detektyw Chloe Decker, której z nieznanych powodów nie może się oprzeć. W rolach głównych Tom Ellis i Lauren German.

Supernatural

W serialu przedstawiona jest historia dwóch braci – Sama i Deana Winchester, którzy kontynuując tradycję rodzinną, zmagają się z siłami ciemności i zjawiskami nadprzyrodzonymi przy użyciu symboli religijnych, a nawet samych aniołów. W rolach głównych Jared Padalecki i Jensen Ackles.

Constantine

Specjalista w dziedzinie okultyzmu John Constantine, mimo zachwiania wiary postanawia pomagać ludziom z siłami nadprzyrodzonymi. W roli głównej Matt Ryan.

Anioł ciemności

Losy Angela i Cordelii Chase, których życie nabiera tępa po przeprowadzce do Los Angeles, gdzie pomagają bezbronnym mieszkańcom pozbyć się demonów z ich życia. W roli głównej. David Boreanaz.

Autor: Edyta Mazurczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s