Zakręcone miejsca – trzy europejskie parki rozrywki, które warto odwiedzić


Kochają je nie tylko dzieci, ale również dorośli. Dzięki nim podnosi się nasz poziom adrenaliny, sprawiają również, że czujemy jednocześnie przeciwstawne emocje: strach i ekscytację. Lunaparki to też idealne miejsce, aby spędzić w nich czas wspólnie z najbliższymi.

Legoland_de_Entrance 

Legoland w Gunzburg

 Jest to jeden z sześciu tematycznych parków rozrywki producenta znanego nam z klocków Lego. Znajdziemy w nim aż dziewięć krain tematycznych, które swoim wyglądem nawiązują do różnych edycji klocków. Odwiedzić możemy: Lego X-treme, Miniland, Miasteczko LEGO, Małą Azję, Królestwo Faraonów, Wyobraźnię, Królestwo Rycerzy i Krainę Piratów. Do „Legolandu” użyto pięćdziesięciu pięciu milionów klocków Lego. Zlokalizowany jest w Bawarii, w Gunzburg, natomiast koszt, jaki musimy ponieść za wstęp to 39,5 euro za osobę dorosłą.

Tropical_Islands_5

 Tropical Islands

 Kolejny park rozrywki znajdujący w Niemczech, jednak tym razem w stolicy i w zupełnie innym stylu. Jeśli podczas wycieczki po stolicy Niemiec nagle stwierdzimy, że wolelibyśmy wygrzewać się wśród wysokich palm, to jest to możliwe właśnie dzięki „Tropical Islands” w Krausnick pod Berlinem. W ofercie zawarty jest odpoczynek w największym na świecie krytym lesie tropikalnym, którego powierzchnia wynosi 6,6 ha. Jednocześnie przebywać może tam do sześciu tysięcy osób, a gdyby komuś bardzo się spodobało, może skorzystać z zakwaterowania, które ma różnorodne formy. Klienci parku mogą wypożyczyć namiot na skraju dżungli, chociaż dostępne są również apartamenty, domki wypoczynkowe, hotele bądź camping. Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 34,5 euro od osoby dorosłej.

SleepingBeautyCastle

Disneyland

O tym lunaparku nie można nie wspomnieć. Znajduje się w Paryżu i jest marzeniem prawie każdego dziecka, chociaż dorośli również marzą o odwiedzeniu krainy Disneya. Park ten podzielony jest na pięć stref. Pierwszą jaką zobaczymy zaraz po wejściu jest „Main Street”, która łączy ze sobą wszystkie krainy. Z tej stylizowanej na epokę wiktoriańską ulicy już można rozpocząć podróż, ponieważ znajduje się tam stacja kolejki, którą można objechać cały park. W „Adventureland” spotkać możemy Rollercoaster Indiany Jonesa oraz kryjówkę Piratów z Karaibów, natomiast „Fantasyland” to obowiązkowa kraina fanów Piotrusia Pana oraz Alicji z Krainy Czarów. Koszt „przeniesienia” się w ten bajkowy świat to ok. 62 euro.

To tylko zaledwie trzy niesamowite parki rozrywki w Europie, a jest ich o wiele więcej. Warto się do nich wybrać, aby przeżyć coś, co będziemy wspominać wiele lat. Dlatego, jeśli odwiedzimy sąsiadujące z nami Niemcy, bądź spędzimy czas z ukochaną osobą w Paryżu, nie zapomnijmy ich odwiedzić.

Autor: Alicja Kowalczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s