Propozycja trzech filmów o czarownicach


Od zarania dziejów fascynację ludzi wzbudzało wszystko co mroczne, tajemnicze i intrygujące. Wątek, który był nieoderwalną częścią każdego kraju kultury i religii, to wątek czarownic. Prawie w każdych historiach i wierzeniach, znajdziemy chociaż najmniejszą wzmiankę na temat magii. Przedstawiam propozycję trzech filmów o czarownicach, które ukazują niesamowite zdolności tych kobiet.

Propozycja numer jeden: Totalna Magia (1998)

Dwie siostry Sally i Gillian Owens, wychowywane są przez ciotki czarownice. Z wiekiem pogłębiają swoje magiczne zdolności, które są niemile widziane przez okolicznych mieszkańców. Przepełnione marzeniami o normalnym życiu i szczęściu w miłości, starają się ograniczyć swoje kontakty z magią do minimum. Wszystko się zmienia, gdy przez przypadek zabijają ówczesnego partnera Gillian, który po nieudanych magicznych rytuałach przywracających życie, płata im figle zza grobu. Czarownice robią wszystko, by odesłać jego duszę do świata zmarłych, jednak przeszkadza im w tym oficer Gary Hallet, prowadzący śledztwo w tej sprawie. W rolach głównych Sandra Bullock i Nicole Kidman.

maxresdefault

Propozycja numer dwa: Szkoła Czarownic (1996)

Siedemnastoletnia Sarah Bailey po przeprowadzce do nowego miasta, odkrywa w sobie magiczne umiejętności. W nowej szkole poznaje trzy najbardziej znienawidzone dziewczyny, Nancy, Bonie i Rochelle. Jak się później okazuje, powodem zaprzyjaźnienia się z Sarą jest połączenie mocy czterech czarownic. Po licznych przeprowadzonych rytuałach poprawiających życie dziewczyn na lepsze, Sara postanawia zrezygnować z kontaktów z koleżankami widząc, że ich zachłanność i nadmierne władanie magią przynosi tragiczne konsekwencje. W rolach głównych: Robin Tunney Fairuza Balk, Neve Campbell i Rachel True.

Propozycja numer trzy: Piękne istoty (2013)

Lena Duchannes przeprowadza się do nowej szkoły w Gatlin, gdzie wzbudza wielkie zainteresowanie Ethana – jednego z uczniów. 16-sto latek przypomina sobie, że jest ona tajemniczą nieznajomą z jego snów i na własną rękę próbuje odgadnąć kim właściwie jest nowa koleżanka. Dziewczyna wzbudza wielką sensację w nowym miejscu i jest głównym tematem do rozmów. Niestety próba spokojnego życia typowej nastolatki nie udaje się, gdyż cała szkoła, ku jej nieszczęściu, plotkuje na temat jej rodzinnych kontaktów z magią. Po jakimś czasie Ethan zaprzyjaźnia się z Leną i odkrywa, że jest ona czarownicą. Dziewczyna zmaga się z nieprzyjemnościami ze strony rówieśników jak i rodziny, gdyż jest pod ciągłą presją wyboru przed 16-stymi urodzinami, białej lub czarnej magii. Jedyną opoką jest zakochany w niej Ethan, który pomaga jej w pokonaniu przeszkód napotkanych na drodze. W rolach głównych: Alden Ehrenreich, Alice Englert, Jeremy Irons i Emmy Rossum.

Autor: Edyta Mazurczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s