Trzy wyciskacze łez Nicholasa Sparksa


Nicholas Charles Sparks – mężczyzna, który zawładnął damską częścią odbiorców. Ten amerykański pisarz ma na koncie sporą liczbę książek, uwielbianych głównie przez kobiety. Nasuwa się zatem pytanie: jak on to robi, że jego książki nieraz znajdują się na liście bestsellerów, a reżyserzy biją się o możliwość zrobienia ekranizacji jego dzieł? Przedstawiam propozycje trzech wyciskaczy łez, które powstały na podstawie książek Nicholasa Sparksa. 

Propozycja numer jeden:

Szkoła uczuć (2002)

Popularny licealista Landon Carter, za wybryki i przyczynienie się do wypadku kolegi ze szkoły, ponosi karę w postaci pomocy uczniom w obowiązkach szkolnych, a także uczestniczy w szkolnej sztuce teatralnej. Podczas prób poznaję Jamie Sullivan, której wytyka się brak popularności, a także sposób jej ubierania. Chcąc nie chcąc, Landon zakochuje się w Jamie, nie przypuszczając jednak, że młodych ludzi rozłączyć może choroba.

Propozycja numer dwa:

Pamiętnik (2004)

Film ukazuje, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Młoda i bogata dziewczyna Allie poznaje niezamożnego chłopaka o imieniu Noah, w którym zakochuje się bez pamięci. Rodzice dziewczyny dla jej dobra postanawiają opuścić miasto, aby zapomniała o chłopaku i znalazła sobie kogoś, kto zapewni jej godny byt. Widząc się po raz ostatni, para kłóci się i w rezultacie ich kontakt, za sprawą matki dziewczyny, urywa się na kilka lat. Allie podczas pracy jako pielęgniarka poznaje Lona Hammonda, który jest nią zafascynowany i za wszelką cenę postanawia się z nią związać. Dziewczyna zapominając o wcześniejszej miłości, przyjmuje oświadczyny Lona, który wydaje się być idealnym kandydatem na męża. Wszystko ulega zmianie, gdy Allie przez przypadek znajduję artykuł w gazecie o wyremontowanym domu Noah. Dziewczyna nie może przestać myśleć o dawnym uczuciu do chłopaka i postanawia się z nim zobaczyć. W rezultacie para mimo przeszkód wraca do siebie, nie wiedząc jednak, że na starość jedyną przeszkodą może być choroba kobiety.

Propozycja numer trzy:

Wciąż ją kocham (2010)

Żołnierz John Tyree zakochuje się w niedawno poznanej dziewczynie o imieniu Savannah. Pomimo wyjazdów Johna na misje, para postanawia być ze sobą i codziennie pisać do siebie listy. Jest to przykład, że związek na odległość nie jest dla wszystkich, gdyż dziewczyna pragnąc normalnego życia i stabilizacji, bez wiedzy Johna, postanawia ze swojego rodzaju litości wyjść za mąż za chorego Tima.

Autor: Edyta Mazurczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s