Najlepsze seriale lat 90-tych


Wszyscy je kochaliśmy, ale nikt się nie przyznaje. Nie mowa tu o kiczowatych zespołach disco-polo, czy też obciachowych strojach naszych idoli, za które kiedyś byliśmy gotowi oddać wszystko, lecz o serialach, które każdego dnia były emitowane na antenach naszych ulubionych stacji telewizyjnych. Wczujmy się teraz w Fineasza i Ferba, i przejdźmy do retrospekcji.

  1. Pełna Chata, 1987-1995

Wdowiec Danny Tanner zmuszony jest samodzielnie wychowywać trzy córki: Donne Jo, Stephanie i Michelle. Jako, że sam nie do końca sobie radzi, prosi o pomoc swojego szwagra Jesse’go Katsopolisa i najlepszego przyjaciela Joey’a Gladstone’a. Jaki z tego wniosek? Zwariowany serial o zwariowanej rodzince. To właśnie tutaj debiutowały siostry Olsen. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika oldschoolowych sitcomów.

  1. Świat według Bundych, 1987-1997

Serial opowiada historię przeciętnej amerykańskiej rodziny: ojca Ala, matki Peggy oraz dwójki dzieci – Buda i Kelly. Niestety, dochody Bundych są poniżej przeciętnej, co jednak nie przeszkadza im cieszyć się życiem. Jedyną pracującą osobą w rodzinie jest Al, zajmuje się on sprzedażą butów, a jest to jeden z wielu elementów wokół których kręci się całość gagów i komizmu zawartego w serialu. Zdecydowanie humor na bardzo niskim poziomie, jednak trudno odmówić mu sympatii.

  1. Beverly Hills, 1990-2000

Oglądał każdy, ale nikt się nie przyznaje. Serial opowiada historię bliźniąt: Brandona i Brendy, którzy po przeprowadzce z Minnesoty do Beverly Hills, muszą odnaleźć się w nowym środowisku. Szybko udaje im się poznać nowych przyjaciół, jak się później okazuje, na których mogą liczyć w sytuacjach nawet najgorszych, których zresztą w produkcji nie brakuje. W 2008 roku premierę miał sequel zatytułowany 90210, który mocno starał się naśladować swojego poprzednika.

  1. Przyjaciele, 1994-2004

Pozycja, której nie mogło zabraknąć. Szóstka przyjaciół z Nowego Jorku zmaga się z problemami codzienności, choć niektóre nazwać można niecodziennymi. Rachel, Monica, Phoebe, Ross, Chandler i Joey zawsze mogą na siebie liczyć. Pomagają i wspierają się w problemach finansowych, miłosnych i nie tylko. W serialu wystąpiło gościnnie wielu wybitnych aktorów, między innymi Brad Pitt, Tom Selleck, czy Hugh Laurie. Ciekawostką jest, że każdy z grających główne role bohaterów, za każdy odcinek z ostatniego sezonu dostał milion dolarów. „Przyjaciół” można śmiało uznać za klasyk amerykańskich sitcomów.

  1. Różowe lata 70-te, 1998-2006

Pamiętacie, jak to fajnie było w latach 70-tych? Nie? Spokojnie, opowie wam o tym Eric Forman, razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, bo właśnie o tym jest ten serial: paczka przyjaciół z Wisconsin, którzy muszą mierzyć się z rzeczywistością lat 70-tych. Chociaż większość czasu młodzież spędza w piwnicy Formana, to jednak produkcja warta jest uwagi, chociażby z racji wielu zabawnych gagów i poczucia humoru twórców serialu, bo śmiechu jest tu co niemiara.

 

Autor: Edyta Mazurczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Najlepsze seriale lat 90-tych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s