„Dziewczyna mojego chłopaka”


Wszyscy kojarzą ją jako słowiańską dziewczynę. Zarówno z wyglądu jak i gatunku muzyki. Charakterystyczne czerwone usta już dawno odeszły w niepamięć na korzyść nowego stylu. Po długiej nieobecności Monika Brodka wraca z nową dawką energii.

Przełomowym momentem w jej życiu był udział w trzeciej edycji programu muzycznego „Idol” w 2004 roku. To dzięki wygranej edycji stała się popularna, a świat kariery muzycznej stanął przed nią otworem. Jeszcze we wrześniu tego samego roku na rynku pojawiła się jej pierwsza solowa płyta pod tytułem „Mini Album vol. 1”. Utworem promującym stał się „Ten”, gdzie Brodka śpiewa o odejściu partnera. Tekst napisała Anna Dąbrowska, której piosenki poruszają tematykę stosunków damsko-męskich. Druga część albumu ukazała się miesiąc później. Jednocześnie tego samego dnia wydano też „Album”, gdzie zostały połączone ze sobą dwa minialbumy.

Pierwsza płyta piosenkarki nie musiała długo czekać na docenienie. Nagrodą była nominacja w grudniu 2004 roku do nagrody „Paszport Polityki” w kategorii Estrada. Jest to wyróżnienie przyznawane przez tygodnik „Polityka”. Następnie została nominowana do „Nagrody Muzycznej Fryderyk” w trzech kategoriach. Były to: „Album Roku Pop „, „Nowa Twarz Fonografii” i „Wokalistka Roku”. Natomiast piosenka „Miałeś być” zapewniła jej wygraną w konkursie premier na czterdziestym drugim Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Brodka zdobyła też uznanie wśród słuchaczy Jedynki Polskiego Radia, a jej debiutancka płyta uzyskała status złotej płyty.

Druga płyta pod tytułem „Moje piosenki” ukazała się dwa lata po wydaniu pierwszej. Promowały go single „Znam Cię na pamięć” oraz „Miał być ślub”. Kolejne trzy nowe piosenki pojawiły się za kolejne dwa lata, jednak nie promowały żadnej płyty. Zostały nagrane na potrzeby serialu „Brzydula”. Na kolejną swoją płytę Brodka kazała czekać nam aż cztery lata. W 2010 roku objawiła się z „Grandą” oraz z zupełnie innym, nowym stylem. Nie zmienił się tylko jej wygląd, bo również styl muzyki jest bardziej energiczny. Oprócz tego, tym razem piosenkarka napisała sama kilka tekstów. Mimo zmian, płyta przypadła wielu osobom do gustu. Potwierdza to jej status dwukrotnie platynowej oraz „Nagroda Muzyczny Fryderyk” w kategorii „Album Roku Pop” i „Produkcja Muzyczna Roku”.

Trzynastego maja tego roku ukazała się najnowsza płyta piosenkarki. Charakterystyczne dla Moniki Brodki jest, że na swoje nowe płyty każe czekać kilka lat. Tym razem wyjątkowo długo, bo aż sześć. Singlem promującym album był utwór „Horses”, który zwiastował bardzo dobrą płytę.

Autor: Alicja Kowalczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s