Zabawa w alchemika, czyli Homunculus


Ostatnimi czasy, na portalu YouTube, można znaleźć wiele filmów dotyczących tzw. Homunculusa, a wszystko zaczęło się od pewnego Rosjanina, który na swoim kanale publikuje całe mnóstwo niepokojących filmów, na które inspiracje zdobywa w Dark Webie. Większość contentu znajdującego się na rosyjskim kanale zawiera eksperymenty alchemiczne.

Czym jest Homunculus?

Homunculus, jest to mały, pomarszczony człowiek, którego w średniowieczu wielu alchemików próbowało stworzyć w sposób sztuczny. Z założenia miała być to istota w pewien sposób połączona ze wszystkimi światami i wymiarami, zatem często miał służyć za swoistą bramę do piekła. Legendy o Homunculusach mówią, że stworzenie to jest z natury złe, mające żal do stworzyciela o danie mu życia, przez co na każdym kroku miałoby uprzykrzać mu życie. Jeden z najpopularniejszych sposobów na stworzenie Homunculusa opiera się na wykorzystaniu mandragory, którą trzeba było podlewać ludzką krwią. Co ciekawe postać Homunculusa jest obecna w kulturze, mianowicie występuje on w „Fauście” Goethego, gdzie poznajemy go jako istotę wysoce inteligentną, pragnącą przekształcić się w pełnoprawną ludzką istotę.

Homunculus XXI wieku

Pewnego dnia w Internecie pojawiła się informacja o stworzeniu Homunculusa, wszystko za sprawą Rosjanina z kanału Kak Zdjelat, co w tłumaczeniu na język polski oznacza jak zrobić. Pomiędzy wieloma niepokojącymi filmami z tego kanału, możemy znaleźć materiał dotyczący próby stworzenia Homunculusa, z którego wynika, że Rosjaninowi się to udało. Mimo wielu prób, mniej lub bardziej udanych, ostatecznie stworzył on żyjącą istotę, jednocześnie zapowiadając, że będzie publikował na kanale aktualizacje dotyczące stanu swojego Homunculusa. Nie trzeba było długo czekać, żeby znaleźli się chętni, także i w Polsce, na powtarzanie eksperymentu. Na kanale Boxdel pojawił się film, w którym autor pyta swoich widzów, czy chcieliby, aby stworzył on polskiego Homunculusa. Ponadto wielu twórców skusiło się na skomentowanie całej sprawy, popularnej aktualnie w Internecie, podchodząc do tego poważnie lub z dystansem.

Miniatura tekstu

Możliwe, czy nie?

Nauka twierdzi, że stworzenie Homunculusa nie jest możliwe, chociażby z racji różnicy ilości chromosomów między kurą a człowiekiem. Prawdą jest, że to tylko jeden z opisanych przez alchemików sposobów na stworzenie sztucznego życia, jednak żaden nie jest możliwy z naukowego punktu widzenia. Rodzi się jednak pytanie: Skoro nie jest to możliwe, czym są w takim razie istoty przedstawione na kanale Kak Zdjelat i skąd się wzięły?

Autor: Filip Grobelski

Korekta: Zuzanna Smulska

3 uwagi do wpisu “Zabawa w alchemika, czyli Homunculus

    • morze to i prawda ale poczebne jaja najświerzsze i 3 elementy K.S.S. wiadomo podstawowe dna do w jak włos nie dojdzie a jajo najświerzsze prosto od kóry czy innego osobnika i do robory a reszta zalerzy zalerzy od procesu i zakarzeń i bakterji :) pozato to się udaje da się zrobić jak by co ninimum od 15 do 37 st c 10-40 dno jak; się naczytałem naoglądałem dozwolone mieszanki np ślimak nini pies człowiek krew + spr człowiek morze wyjdzie jakieś monstrum albo i nie :P nie prubowałem nigdy tego robić komentujcie i odpowiadajcie pozdrawiem wsystko jest mooooorzliwe na tym świecie skoro u myszy wychodowali luckie ucho xD

      Polubienie

  1. sorka zapomniałem jak to jakby w instrukcjach to np. poczebna z 7 czy 8 jaj i sparować połączyć czeba razem ze sobą te stworki czasem pare elementów o co chodzi np pare elementów brakuje ;)
    pozdro komentujcie

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s