Pole z truskawkami


„Przed projektem Kasia była za granicą tylko raz, we Włoszech. Ja byłem we Włoszech, Chorwacji, Bośni i Belgii. No i w Niemczech w pracy, ale jedynym miejscem jakie tam odwiedziłem było pole z truskawkami, więc nie wiem czy można to liczyć” – tak Wojtek opisuje początki Road Trip Bus. Dziś para ma za sobą 15 odwiedzonych krajów.

RTB jest projektem podróżniczym utworzonym przez młodych ludzi – Wojtka i Kasię. Plan dojrzewał kilka lat, a rozpoczął się w 2014 roku. Na pierwszy ogień poszedł Gibraltar, później Lwów, Bukowina i Gaziantep. Za dwa tygodnie odbędzie się wyjazd na koło podbiegunowe.

11217942_411516342382534_6812113219100548093_oFot. Patryk Guzik

 

Znajomi byli sceptycznie nastawieni i nie wierzyli w powodzenie przedsięwzięcia. Po spotkaniu z Kasią, Wojtek doszedł do wniosku, że mimo to chciałby spróbować. Jednak trzeba wspomnieć, że Road Trip Bus to nie tylko duet. Przed niemal każdą podróżą przeprowadzana jest rekrutacja – trzeba wypełnić formularz, napisać kilka zdań o sobie. Obecnie w wyprawie na koło podbiegunowe bierze udział 7 osób. W większości wyjazdów uczestniczył również Karol, który był z parą w zachodniej Ukrainie, Turcji oraz koordynował z Polski wyprawę na Gibraltar.

Na początku podróżnicy mieli jeździć samochodem osobowym, jednak wkrótce plany się zmieniły i Wojtek z Kasią kupili busa. To właśnie on daje najwięcej możliwości. Ponadto, ciężko byłoby zmieścić tak dużą grupę do osobówki, a przecież Road Trip Bus to przede wszystkim ludzie.

11216221_399476333586535_1862911094290579226_oFot. Patrycja Dulnik

 

Spytany o wydarzenie, które zapadło mu w pamięci, Wojtek wspomina podróż do Sewilli. Kilkaset metrów od obozowiska razem ze znajomymi zobaczyli ogień. Było to w okresie, w którym południe Hiszpanii zmagało się z notorycznymi pożarami związanymi z suszami i wysoką temperaturą. Dzięki szybkiej interwencji płomienie udało się ugasić zanim wyrządziły szkody. Chociaż to przeżycie wzbudziło skrajne emocje, to właśnie one są najbardziej oczekiwanym elementem podróżowania.

Jadąc na koło podbiegunowe ekipa planuje zwiedzić 3 stolice nadbałtyckich państw – Litwy, Łotwy i Estonii, zobaczyć Świat Muminków (Muumimaailma), Wioskę Świętego Mikołaja, Drabinę Trolli, Przylądek Północny, Drogę Atlantycką oraz kilka miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Każda podróż wiąże się nie tylko z poszukiwaniami towarzyszy drogi, ale również ze spełnieniem punktów listy „100 podróżniczych marzeń Kasi i Wojtka”. Obecny wyjazd umożliwi realizację kilku z nich: zobaczenie dzikiego niedźwiedzia i renifera, zjedzenie loda na lodowcu i łososia norweskiego w Norwegii, a także zjawienie się na Języku Trolla. Oprócz tego, zbliży parę do urzeczywistnienia pomysłów bardziej złożonych – zobaczenia przynajmniej połowy wszystkich mórz świata, czy odwiedzenia wszystkich krajów Europy.

Z Kasią i Wojtkiem można podróżować. Jeśli nie jesteście szczęściarzami, którzy mają okazję to zrobić, zawsze macie szansę dostać od nich specjalnie zaprojektowaną kartkę z podróży. Kolejna wyprawa rozpocznie się już 2 lipca.

Wszystkich chętnych zapraszamy również do odwiedzenia strony Wojtka i Kasi: http://roadtripbus.pl

Autor: Aleksandra Łozowska

Korekta: Zuzanna Smulska

Zdjęcia: Wojciech Grabowski, Patryk Guzik, Patrycja Dulnik

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s