Piekielny serial


Jesień nie jest zbyt wesoła, dlatego trzeba znaleźć sposób, aby nasz humor się chociaż trochę poprawił. Jednym z przepisów na jego poprawę w pochmurne dni jest oglądanie seriali. Najlepiej tych komediowych, dzięki którym na twarzy pojawia się uśmiech. A oto propozycja, która rozgrzeje jesienny, chłodny czas ogniem prosto z piekła.

Lucyfer jest to serial, który opowiada, jak sama nazwa mówi, o diable, ale nie w piekle. „Anioła Lucyfera przegnano z nieba i skazano na władanie piekłem po wieczność, ale postanowił zrobić sobie wolne” – tymi słowami zaczyna się serial. Bohater jako Władca Piekieł żyje w Los Angeles i jest tam właścicielem luksusowego klubu nocnego. Gdy na jego oczach zabijają wschodzącą gwiazdę pop, a jego przyjaciółkę, postanawia ukarać człowieka, który to zrobił. Po spotkaniu interesującej pani detektyw stwierdza, że idealnym sposobem na karanie złych ludzi będzie pomoc policji w śledztwach. Jako istota nie z tej ziemi posiada nadnaturalne moce, które często wykorzystuje jak i w dochodzeniach, tak i dla swoich korzyści.

Serial od pierwszego odcinka przypomina formą serię CSI: Kryminalne zagadki. Opowiada historię głównego bohatera, a do tego posiada wątek kryminalistyczny, który co odcinek dotyczy nowego śledztwa. W tym serialu można zobaczyć diabła w całkiem innej postaci, niż sobie wyobrażamy. Władca Piekieł nie jest złą istotą, nie czyni zła, lecz za zło karze. Jako że po naszym świecie stąpa dopiero od 5 lat, musi poznać wiele rzeczy, które stworzyliśmy w ciągu wieków. Wiedząc, iż jest istotą nieśmiertelną, nie boi się niebezpiecznych sytuacji, przez co często pakuje się w kłopoty, zarówno te ziemskie, jak i w swoje piekielne. Jego zachowanie często przypomina zachowanie dziecka, gubi się w uczuciach i nie umie interpretować słów, które są do niego kierowane. Wszystko obróci na swoją korzyść. Aby jako diabeł mógł kusić nie tylko przekonując argumentami do złych uczynków, musi również być przystojny, czego w filmie mu nie brakuje. Wysoki, czarne włosy, ciemne oczy, ubrany w garnitur, która kobieta mu ulegnie?

zdjecie-lucyfera

Twórcą serialu jest Tom Kapinos, który stworzył również serial Californication. Lucyfer ma podobny charakter i humor. Nie brakuje w nim nieprzyzwoitych żartów oraz cechy, która łączy głównych bohaterów tych seriali, czyli uwielbienia do kobiet. Na ekranach pojawił się w tym roku. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami telewizji, to historię diabełka możecie obejrzeć na Canal+ Seriale, ale po dłuższym szukaniu można również znaleźć odcinki w Internecie. Jeśli nie boicie się piekielnego humoru, serial kusi, aby spędzić z nim kilka chwil.

Autor: Karolina Polińska

Korekta: Barbara Pietrewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s