Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na „Humanie”


Właśnie rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. We wtorek i środę studenci UWM mieli okazję uczestniczyć w czterech spotkaniach prowadzonych na Wydziale Humanistycznym. ŚTP był w tym roku wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy jego partnerem strategicznym została Izba Coachingu.

Zajęcia, które odbyły się na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim pokazały studentom jak ważne i szerokie jest pojęcie przedsiębiorczości. We wtorek obyły się zajęcia pod nazwą „Coaching przedsiębiorczości, czyli budowanie marki”, które poprowadziła dr Anita Frankowiak, wykładowca UWM i dyrektor oddziału ogólnopolskiej Izby Coachingu w Olsztynie, oraz „Skuteczny roz-mówca to skuteczny przedsiębiorca”, poprowadzone przez Hannę Wilczyńską-Godlewską, coacha, trenera emisji głosu i umiejętności interpersonalnych. Natomiast w środę studenci mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dr Joanny Frankowiak, wykładowcy UWM na Wydziale Nauk Społecznych, o nazwie „Na tropie mobbingu w pracy”. Niedługo po nich miało miejsce spotkanie,które poprowadził dr Waldemar Kozłowski, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych, „Coaching w procesie motywowania pracowników’’.

Na zajęciach o budowaniu marki można było uzyskać wskazówki dotyczące kreowania wizerunku. Ważną częścią warsztatów była praca nad celami. Potencjał biznesowy należy budować na podstawie ściśle określonych celów. Uczestnicy mieli okazję się tego nauczyć poprzez analizę potrzeb rozwojowych w oparciu o „Matrycę projektowania celów”. Dr Frankowiak na przykładach firm pokazała, jak dopasowują one swój profil do konkretnego klienta. Prowadząca ukazała, że każda marka jest ukierunkowana na konkretną grupę społeczną, płciową czy wiekową. Zajęcia Hanny Wilczyńskiej-Godlewskiej pokazał inne oblicze przedsiębiorczości i utwierdziły w tym, jak ważne są relacje międzyludzkie. Jedną z najważniejszych ról w przedsiębiorczości odgrywa dyplomacja i umiejętność rozmowy. Spotkanie pod nazwą „Na tropie mobbingu w pracy” dało możliwość dokładniejszego poznania zjawiska mobbingu, mianowicie, czym on jest oraz jakie są jego skutki. Studenci dowiedzieli się również, że nie jest on równoznaczny z pojęciem dyskryminacji, a po zajęciach byli w stanie wymienić różnice występujące między nimi. Przyswajanie informacji ułatwiały różne ćwiczenia, które odbywały się w luźnej atmosferze. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć był quiz pozwalający utrwalić nabytą wiedzę. Zajęcia były bardzo ciekawe i niezwykle przydatne. Uświadomiły studentów jako przyszłych pracowników. Podczas zajęć z drem Waldemarem Kozłowskim najważniejszym pojęciem była motywacja. Prowadzący zapoznał studentów z systemem pracy za granicą, m. in. W USA i Japonii, porównał je do systemu w Polsce. Okazuje się, że zachodzi wiele różnic w traktowaniu pracowników przez pracodawców. Dr Kozłowski wykazał, jak ważne jest motywowanie pracownika i jak duży wpływ ma ona na funkcjonowanie firmy.

coaching

Przedsiębiorczość to jedno z najważniejszych pojęć XXI wieku, bez przedsiębiorczości nie ma sukcesu. A właśnie po to, by go odnieść, wybiera się drogę uniwersytecką. UWM, poprzez tych kilka spotkań dał studentom możliwość doszkolenia się w tak ważnej dziedzinie, jaką jest przedsiębiorczość. „Warsztaty zmotywowały mnie do tego, aby obrać sobie jakiś cel i sukcesywnie działać w kierunku jego osiągnięcia” – powiedziała jedna ze studentek. Pozytywna opinia studentów jest chyba najlepszym podsumowaniem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Wydziale Humanistycznym.

Autorzy:

Katarzyna Toczko

Joanna Pikulik

Aleksandra Łozowska

Weronika Kubera

Korekta: Barbara Pietrewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s