Królowa polskiego driftu


Krąży po świecie stereotyp, że mężczyźni jeżdżą samochodem lepiej od kobiet. A blondynka za kierownicą to najgorsze, co może się trafić na drodze. Ale czy na pewno? Jest w Polsce kobieta, której postawa temu przeczy – Karolina Pilarczyk. W jest ona jedyną w naszym kraju licencjonowaną drifterką. Posiada licencję King of Europe, King of Asia, PFD. Bierze udział w wielu zawodach driftowych na całym świecie.

Jej fascynacja motoryzacją zaczęła się już w wieku 13 lat, gdy po raz pierwszy usiadła za kierownicą samochodu.  Gdy zdobyła prawo jazdy, postanowiła podszkolić swoje umiejętności w szkole jazdy na Bemowie, tam nauczyła się technik pozwalających na kontrolę nad samochodem w trudnych sytuacyjnych oraz podstaw jazdy wyczynowej.

Drift zagościł w jej sercu w 2004 roku. Gdy Maciej Polody pokazał swoje umiejętności w zawodach na ¼ mili, od razu wiedziała, że chce to robić. W 2005 roku kupiła BMW E36 328 i wystartowała w pierwszej w Polsce imprezie z cyklu Drifting Cup 2005, która miała miejsce w Poznaniu. Trzy lata później zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftu, jako pierwsza kobieta w Polsce.

samochod

Aktualnie królowa driftu jeździ Nissanem S14. Pod nazwą „Silvette Predator” kryje się unikalna konstrukcja, która została zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę tuningującą amerykańskie samochody HPG Garage specjalnie dla Karoliny. Pod maską znajduje się ponad 700 koni mechanicznych. Przygotowanie auta kosztowało z pewnością wiele pracy, ale efekt jest fantastyczny.

Karolina często wzbogaca różne wydarzenia pokazami driftu. Osobiście widziałam ją na jednej z takich imprez. Na początku nie chciałam uwierzyć w to, że za kierownicą siedzi kobieta, gdyż w zawodach brali udział sami mężczyźni. Jednak Karolina niczym nie odstawała od swoich konkurentów. Wręcz przeciwnie, była lepsza od wielu z nich.

Autor: Agnieszka Pajurska

Korekta: Barbara Pietrewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s