Dziewczyna Gamerka


fot. pixabay.com

Prawie każdy facet chciałby ją mieć albo chociażby znać. Dziewczyna Gamerka. Marzenie facetów, a może jednak przekleństwo? Jak to wygląda od strony kobiety?

Gry komputerowe są jedną z najczęstszych form rozrywki w wolnym czasie. Dzisiaj mało kto nie ma komputera w domu i prawie każdy jego posiadacz gra w gry. Codziennie na platformach streamingowych pojawia się mnóstwo osób, które nadają na żywo swoją rozgrywkę. Jeśli by poszukać kobiet w tym gronie, można znaleźć ich dość dużo. Na swoich kontach otrzymują mnóstwo pochlebnych komentarzy, ale czy tak samo jest w trakcie gry? Otóż nie zawsze. Oto kilka sytuacji z jakimi zmagają się kobiety, w męskim świecie e-sportu.

Pierwsza reakcja z jaką spotyka się kobieta w grze jest pozytywna. Jeśli już sojusznicy zauważą, że jesteś tą piękniejszą płcią, traktują cię jak arcydzieło w muzeum. Podziw oraz zachwyt nad twoją rozgrywką zauważysz po każdej dobrej akcji. Będą chcieli ci jak najbardziej pomóc, a jeśli poprosisz o asystowanie, zjawią się natychmiast obok ciebie. Po rozgrywce oczywiście będą szukać z tobą kontaktu, aby pochwalić się kolegom, że znaleźli kobietę dzięki której wygrali mecz. Do tych pozytywnych aspektów można dołączyć także podryw. Jeśli natrafisz na „typowego gracza” z dodatkiem „singiel”, za wszelką cenę będzie chciał utrzymywać znajomość. Kto wie, może zwykła gra zakończy się małżeństwem?

zdj%c2%a6ocie-2

fot. pexels.com

Druga sytuacja już taka miła nie jest. Część z panów uważa, że kobieta nie powinna grać w gry, a jej miejsce w grze jest przypadkowe. Weszłaś na konto swojego chłopaka i nic dobrego nie robisz, a nawet jeśli grasz dobrze to i tak tego nie dostrzegą, znajdą tylko te momenty, w których zrobiłaś coś źle. Obrażanie dziewczyny w grze zdarza się dość często. Stereotypowa kobieta powinna siedzieć w kuchni albo malować paznokcie, a nie zabijać wirtualnych wrogów. A jak już gra na komputerze, to w kolorowe gry, które opierają się na symulacjach czy tworzeniu lub projektowaniu.

Trzeci sposób powitania kobiety w drużynie to niedowierzenie. Jeśli grasz dobrze, albo lepiej od twoich męskich sojuszników i dostaną informację, że jesteś dziewczyną, stwierdzą, że kłamiesz. Twój pseudonim w grze nie musi świadczyć o twojej płci, a nawet jeśli to robi, to przecież mężczyźni też taki mogą stworzyć. Duma facetów nie pozwala zaakceptować, że kobieta może grać lepiej niż oni.

zdj%c2%a6ocie-3

fot. pixabay.com

Takich sytuacji można wymieniać wiele, jedne są pozytywne, inne nie, ale warto pamiętać, że jeśli w sporcie jesteśmy dobre, to w e-sporcie także możemy być. Kobiety mają bardziej podzielną uwagę, dzięki czemu mogą w grze dostrzec więcej ważnych sytuacji. W drużynach e-sportowych coraz częściej można spotkać płeć piękną. Piękny wygląd nie musi odejmować zdolności grania. Wiele dziewczyn lubi grać dla rozrywki czy odstresowania. Coraz częściej można spotkać kobietę w swojej drużynie. Porównując sytuację z początku gier sieciowych, dzisiaj jest coraz lepiej, ale nadal można spotkać kogoś, kogo obecność dziewczyny nie ucieszy. Tak czy inaczej, do zobaczenia w rozgrywce!

 

Autor: Karolina Polińska

Korekta: Barbara Pietrewicz

Jedna uwaga do wpisu “Dziewczyna Gamerka

  1. Ja gram w gry, kiedyś na PC, teraz na konsoli. Bardzo rzadko zdarza mi się grać w trybie MMO, ale kiedy gdzieś w towarzystwie wychodzi na wierzch, że lubię nabić level to reakcje są bardzo różne. Od zachwytu po dezaprobatę. Co ciekawe, częściej jestem krytykowana przez koleżanki. Koledzy są raczej pod wrażeniem, zwłaszcza jak okaże się, że lubimy podobne tytuły :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s