(Super)antybohaterowie


Fot. BagoGames / flickr.com

Amerykański świat kinematografii przyzwyczaił nas w swoich produkcjach do obecności superbohaterów. Superman, Batman, Spiderman – można wyliczać bez końca. Od zawsze pilnowali porządku na przedmieściach wielkich miast, stając się bohaterami całej społeczności. Jednak, co w sytuacji, gdy nagle wszyscy giną, a miasto ponownie staje się bezbronne? Odpowiedzią na te pytanie jest najnowszy film Davida Ayer’a pt. „Legion samobójców”.

Druga szansa

Legion to zespół najgroźniejszych amerykańskich przestępców posiadających nadprzyrodzone supermoce. Każde z nich odsiaduje długoletnie wyroki za swoje dotychczasowe poczynania, w dosyć niespotykany sposób. Jedno z nich siedzi w kanałach, drugie w betonowym kole, a kolejne w wielkiej metalowej klatce pod napięciem – wszystko ze względu na moce, jakie posiadają. Pewnego dnia staje przed nimi szansa na skrócenie wyroków, w zamian za udział w rządowej misji mającej na celu pokonanie bytu nie z tego świata. Przestępcy wyposażeni w najpotężniejszą broń jaką dysponuje rząd, mogą wyjść poza mury więzienia i robić to, co tak naprawdę lubią. Bohaterowie nie zdają sobie jednak sprawy, że zostali wybrani, gdyż ich śmierć na polu walki nikogo nie zasmuci. Co jednak zrobią, gdy odkryją tę tajemnice? Czy wykorzystają szansę jaką im dano? Wszystko leży w ich rękach. Nasuwa się tu pytanie, które nurtuje was pewnie od początku, czyli kim są owi bohaterowie?

harley

Fot. BagoGames / flickr.com

Suicide Squad

Deadshot (Will Smith) to odwieczny przeciwnik Batmana. Jako płatny zabójca znany jest z tego, że nigdy nie chybia. Niezależnie jaką bronią dysponuje, zawsze kończy misję sukcesem. Harley Quinn (Margot Robbie) to także członek legionu. Jako psychiatra w szpitalu Arkham zajmowała się szaleńcami. Jednym z jej pacjentów był Joker. Jej łatwowierność ułatwiła jego niecne plany, a miłość do niego ze zwykłej kobiety uczyniła ją kobietą niezwykle szaloną, o czym przekonacie się podczas oglądania filmu. Kolejnym członkiem Suicide Squad jest Kapitan Boomerang (Jai Courtney). Jego niezwykłe moce to umiejętność posługiwania się bumerangiem, tak by wyrządzić innym jak najwięcej krzywdy oraz krótkotrwały przypływ szybkości. Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje) z kolei od zawsze cierpiał na rzadką chorobę skóry, która przypominała skórę krokodyla. Traktowany przez ludzi, jako wybryk natury, sam uwierzył, że jest potworem. Z kolei El Diablo to postać, która w filmie mówi niewiele, dosłownie, bo tylko kilka linijek tekstu. Jest metaczłowiekiem, który w każdym momencie może przywołać strumień ognia za pomocą własnych dłoni. Do legionu należą także Katana oraz Slipknot, którzy niezwykłymi umiejętnościami walki z przeciwnikiem zasilają jego szeregi.

samobojcy

Fot. Cfitymrf1a / commons.wikipedia.org

Z kim przyjdzie im się zmierzyć?

Czas na przedstawienie przeciwnika Legionu Samobójców. Enchantress – to wiedźma z równoległego magicznego świata, która chce zawładnąć światem ludzi. Opętuje June Moon, panią archeolog, podczas jednej z jej wypraw, w rolę której wciela się Cara Delevingne znana przez nas do tej pory jako brytyjska modelka. Kłopotliwe alter ego bohaterki potrafi komunikować się z postaciami magicznymi, transformować się do każdego miejsca, nawet w czasie, posiada także umiejętność kontroli żywiołów, zdolność latania oraz wiele innych, z którymi przyjdzie się zmierzyć superbohaterom.

„Legion samobójców” to pełna akcji produkcja ze znakomitą gwiazdorską obsadą. Mimo, iż niemal cały czas trzyma nas w napięciu, to nie brakuje mu dużej dawki czarnego humoru. To idealne rozwiązanie na nudne, zimowe wieczory.

    Autor: Aleksandra Pawłowska

Korekta: Zuzanna Smulska

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s