Aktywnie zimą


fot. pixabay.com

Zima kojarzy się z niską temperaturą, śniegiem i pluchą. Za oknem szybko robi się ciemno i nie mamy ochoty na wychodzenie z domu. Mimo tego warto się zmotywować i wyjść na świeże powietrze, ponieważ ruch jest bardzo ważny i ma istotne znaczenie dla naszego zdrowia.

Spacer

Spacerować warto w każdą pogodę, za to spacer w zimowej porze potrafi obudzić lepiej niż mocna kawa czy energetyk. W chłodne dni mamy szansę się zahartować i zwiększyć odporność organizmu. Warto zabrać ze sobą rodzinę, znajomych lub psa, dzięki czemu będzie to miło spędzony czas oraz nie odczujemy, że był to wysiłek fizyczny.

Narty lub snowboard

Jeżeli stać nas na to, aby w zimę wyjechać w góry, warto wykorzystać tę okazję i poszaleć na stoku. Nie zastanawiajmy się i nie bójmy tego, że nie posiadamy doświadczenia w jeżdżeniu na nartach lub snowboardzie. Być może okaże się, że mamy talent i stanie się to naszą nową pasją. Nie trzeba być mistrzem, by sport zaczął sprawiać dużą przyjemność. Śnieg i góry to piękne połączenie, widoki zachwycają często bardziej niż latem. Minusem jest sama organizacja wolnego czasu oraz pieniędzy. Dojazd, nocleg, wypożyczenie sprzętu oraz zakup odpowiedniego stroju jest kwestią posiadania grubego portfela.

winter-1631805_960_720

fot. pixabay.com

Łyżwy

Jeżeli nie mamy możliwość wyjazdu w góry lub nie mieszkamy w pobliżu stoku, wybierzmy się na łyżwy. Lodowiska są bardzo popularne i znajdują się praktycznie w każdym mieście. Jazda na łyżwach wcale nie jest taka trudna na jaką wygląda i sprawia dużo przyjemności. Również tutaj możemy zaprosić swoich znajomych czy rodzinę, aby spędzić z nimi czas. Na lodowisku jest możliwość wypożyczenia łyżew za niewielką kwotę, także wymówki w stylu „nie mam łyżew, więc nie idę” nie wchodzą w grę.

Basen

Nie zapominajmy o atrakcjach, które są czynne cały rok. Basen to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią zimy i śniegu. Jeśli nie mamy ochoty na pływanie wysiłkowe, możemy postawić na relaks, gdyż nawet podczas zabawy w wodzie spalimy dodatkowe kalorie. Dobrym rozwiązaniem jest wyjazd do aquaparku. Zamiast zwykłego pływania można pobawić się na zjeżdżalniach, wykąpać się w wodach termalnych lub odpocząć w saunie.

Fitness

To najlepszy pomysł dla osób, które nie wyobrażają sobie, by podczas mrozów ćwiczyć na zewnątrz. Siłownie oferują wiele zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Trening fitness można wykonać również w domu, korzystając między innymi z materiałów zamieszczonych w Internecie. Ćwiczenia są bardzo ważne dla sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia. Zimą, gdy prószy śnieg, a temperatura spada i nie mamy ochoty wychodzić z domu, fitness będzie idealnym rozwiązaniem.

Zabawy w śniegu

Lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami, robienie orła lub aniołka to dziecięce zabawy. Dlaczego by do tego nie wrócić? Nic nie stoi na przeszkodzie, by pobawić się śniegiem już jako dorośli ludzie.

Autor: Agnieszka Pajurska

Korekta: Barbara Pietrewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s