Gospodynie domowe, które są gotowe na wszystko


fot. flickr.com / mobu2

Każdy przynajmniej raz w swoim życiu miał okazję przekonać się, że pozory mylą. Idealni ludzie mogą być jedynie perfekcyjnymi kłamcami. O tym, na jaką skalę mogą zmylić człowieka, można przekonać się oglądając serial ,,Gotowe na wszystko”. Ośmiosezonową serię stworzył Marc Cherry w 2004 roku, emisja zakończyła się osiem lat później.

Na przedmieściach spokojnego miasteczka Fairview mieszka pięć zaprzyjaźnionych ze sobą gospodyń domowych. Prowadzą beztroskie życie na sielskiej ulicy Wisteria Lane, dopóki jedna z nich nie popełnia samobójstwa. Wówczas przyjaciółki dowiadują się, że Mary Alice Young (Brenda Strong) zginęła aby chronić tajemnicę, która mogłaby zniszczyć jej rodzinę. Postanawiają więc dowiedzieć się kto mógłby chcieć ujawnić sekret ich sąsiadki. Z czasem na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty skrywane przez spokojną i pogodną Mary Alice.

Serial ma osiem sezonów, akcja dzieje się więc na przestrzeni kilku lat. W tym czasie widz ma okazje poznać wszystkie pięć rodzin: Young, Susan Meyer (Teri Hatcher), Lynette Scavo (Felicity Huffman), Gabrielle Solis (Eva Longoria) oraz Bree Van De Kamp (Marcia Cross). Poznajemy także innych mieszkańców Wisteria Lane, których losy wzajemnie się wiążą. Okazuje się bowiem, że każda z rodzin zamieszkałych na spokojnym przedmieściu skrywa swoje mroczne tajemnice, które zazwyczaj mają niebezpieczne konsekwencje.

,,Gotowe na wszystko” ukazuje jak bardzo złudne mogą być pozory. Idealna rodzina może ukrywać zabójcę, pozornie szczęśliwe małżeństwo może skrywać zdradę, a perfekcyjne życie rodzinne może być tylko starannie wykreowaną iluzją. Najważniejsze to umieć dobrze zataić przed światem swoje sekrety, nim wyjdą na wierzch i wprowadzą chaos. Zwłaszcza jeśli zależy od tego dobro rodziny. Serial zwraca uwagę na wagę takich wartości jak miłość, rodzina i przyjaźń. Ukazuje jak bardzo są w życiu ważne, jak trzeba o nie dbać i je doceniać nim będzie za późno.

zdjecie-bree

fot. flickr.com / mobu26

Niezwykle interesujące są kreacje głównych bohaterek serialu. Każda z nich ma swoją odrębną historię, przeszłość i swój własny styl życia. Lynette ma czwórkę dzieci, którym poświęca swój czas i energię, podczas gdy Gabrielle nie chce nigdy zostać matką. Bree jest idealną panią domu i damą, zaś Susan nie radzi sobie z obowiązkami domowymi i jest niezdarna. Różnią się, mają inne aspiracje i marzenia, inne wizje udanego życia, a każda z przyjaciółek jest na swój sposób wyjątkowa. Rodzina Bree uchodzi za perfekcyjną, a pani domu nie cofnie się przed niczym, aby ochronić dobre imię  Van De Kamp. Gabrielle jest piękna i ma bogatego męża, ale przed nikim nie przyzna się, że jest z nim nieszczęśliwa. Lynette poświęciła się wychowywaniu dzieci, mimo że pragnie powrotu do pracy. Susan udaje przed wszystkimi, że dobrze radzi sobie z samotnym wychowaniem córki, mimo że traci kontrolę nad swoim życiem.

Kreacje postaci są niezwykle zróżnicowane. Udowadnia to, jak silna może być przyjaźń między osobami nie mającymi zbyt wiele wspólnego, a jednak gotowymi, aby oddać za siebie życie.

,,Gotowe na wszystko” ukazuje, jak ważne w życiu są przyjaźń i rodzina – wartości, dzięki którym człowiek nigdy nie będzie samotny. Zarówno jedno jak i drugie trzeba chronić, a czasem dokonywać w tym celu ogromnych poświęceń. Jednak zawsze na koniec okazuje się, że wszelkie wyrzeczenia byłe warte ocalenia tak ważnych wartości.

 

Autor: Katarzyna Toczko

Korekta: Barbara Pietrewicz

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s