Drugie życie gazet


fot. Jon S / flickr.com

Wraz z rozwojem Internetu spada kupno gazet. Artykuły, jakie nas interesują, możemy przeczytać w Internecie za darmo. Jednak jest kilka sposobów, które tchną drugie życie w gazety, dzięki którym przeczytamy artykuły jakie w nich znajdziemy, a później zamiast trafić do kosza, papier zostanie ponownie wykorzystany.

  1. Już za parę miesięcy pożegnamy zimę, a nasze buty spakujemy do kartonów, gdzie będą czekały na swoją porę. Jednak często po wyciągnięciu ich następnego roku są pogniecione. Aby tego uniknąć, do butów należy włożyć gazetę. Wypełni ona but, dzięki czemu zachowają one swój kształt i będą przygotowane na kolejny sezon.
  1. Gazeta jest również dobrym pochłaniaczem zapachów i wilgoci. Nasze buty po treningu często są przepocone i nie pachną przyjemnie. Idealnym sposobem na to są kulki papieru, które wystarczy zostawić w butach na noc, a rano przykra woń zniknie. Ale gazeta nie tylko do butów się przyda. Miejscem, w którym przenikają się różne, ale bardziej przyjemne zapachy jest lodówka. Często woń jedzenia przenika się z innymi, co powoduje utratę smaku. Dlatego kulki gazet pozostawione w lodówce pochłoną zapach i pozwolą zachować świeżość żywności.
  1. Może święta już za nami, ale zaraz walentynki i inne okazje do obdarowywanie się prezentami. Czasem zabraknie papieru do pakowania, dlatego idealnym i oryginalnym sposobem jest spakowanie go w gazetę. Dodać wystarczy kokardę lub wstążkę i prezent zapakowany. Jeśli jednak papier do prezentów jest, ale nie ma żadnej ozdoby, można zrobić z gazety kokardę. Osoba obdarzona tak zapakowanym upominkiem będzie zachwycona oryginalnym pomysłem.
  1. Zimowe poranki to udręka dla kierowców, którzy muszą wstać wcześniej, aby odmrozić pokrytą szronem szybę. Jest sposób, żeby uniknąć porannego odmrażania, okładając okna starymi magazynami. Dzień wcześniej na czystą szybę wystarczy położyć gazetę, jednak należy pamiętać, aby była sucha. Można ją również spryskać odmrażaczem. Następnego dnia rano wystarczy ściągnąć gazety z szyb i wyjechać do celu. W samochodzie również się przydadzą, jeśli utkniemy w piachu, błocie lub zaspie śnieżnej. Aby uwolnić się z takiej pułapki, należy umieścić magazyny pod kołami auta, a następnie powoli ruszać.

zdj%c2%a6ocie-2
fot.pixabay.com

  1. Paczki wysyłane pocztą, czasami przychodzą pogniecione, a ich zawartość w kawałkach. Folia bąbelkowa nie zawsze jest materiałem, które zabezpieczy delikatny przedmiot przed rozbiciem. Dlatego do pakowania przesyłek można użyć papieru ze starych gazet. Nie tylko zawijać w nie rzeczy, ale także używać ich do wypełnienia wolnych przestrzeni w kartonach. Dzięki temu wysyłany przedmiot dojdzie cały do odbiorcy.

To tylko kilka sposobów, w których można wykorzystać gazety. Stare gazety to nie tylko makulatura. Można zrobić z nich wiele rzeczy, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. W ten sposób możemy przysłużyć się środowisku i zamiast wyrzucać przeczytane już gazety, można wykorzystać je i stworzyć z nich coś całkiem nowego.

Autor: Karolina Polińska

Korekta: Barbara Pietrewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s