Dzięki tym filmom przeniesiesz się w czasie


fot. pixabay.com

Od wielu lat mówi się o stworzeniu maszyny, dzięki której będziemy mogli podróżować w czasie. Przenieść się do przyszłości, aby zobaczyć, jak będziemy wyglądać, lub do przeszłości, aby zmienić coś, co nam wtedy nie wyszło. Niestety nie zapowiada się, aby taka maszyna miała powstać w najbliższym czasie. Dzięki tym trzem filmom chociaż przez chwilę możemy sprawdzić, jak wyglądałyby takie podróże w czasie.

Czas na miłość

W dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin Tim dowiaduje się od ojca o rodzinnym sekrecie, który dotyczy mężczyzn z rodziny. Potrafią oni podróżować w czasie, jednak istnieje jedno ograniczenie: podróżować mogą jedynie do wydarzeń już przeżytych. Po odkryciu szokującej informacji główny bohater stwierdza, że nowo nabytą umiejętność wykorzysta do znalezienia dziewczyny. Tim wielokrotnie cofa się w czasie, jednak jego próby nie przynoszą zamierzonego efektu.

pixabayfilm-1

fot. pixabay.com

Po ukończeniu studiów przeprowadza się do Londynu, aby tam rozpocząć pracę jako prawnik i odnaleźć miłość życia. Okazuje się być nią skromna recenzentka książek, Mary, którą poznaje w restauracji. Po spotkaniu Tim cofa się w czasie, by pomóc przyjacielowi ojca. Ta sytuacja doprowadza do zniknięcia numeru ukochanej z jego telefonu.

Jak później Tim dowiaduje się od ojca, przenoszenie się do wydarzeń mających miejsce przed urodzeniem dziecka może zmieniać teraźniejszość. Mimo, że jest to typowa komedia romantyczna ze szczęśliwym zakończeniem, można doszukać się w niej wielu refleksji na temat życia i codziennych wyborów.

About Time – International Trailer

Powrót do przyszłości

Główny bohater Marty McFly w pierwszej części serii dzięki wehikułowi czasu w latach 50 towarzyszy spotkaniu swoich rodziców, natomiast w drugiej ma okazje zobaczyć, jak wygląda jego rodzina w 2015 roku. W trzeciej ponownie cofa się do przeszłości, aż do roku 1885 na Dziki Zachód, gdzie szuka swojego przyjaciela doktora Browna.

 Nie tak dawno, bo w dzień przeniesienia się Marty’ego do przyszłości w drugiej części filmu (21 października 2015) fani serii mieli okazję sprawdzić, ile „przepowiedni” z filmu się sprawdziło. Jak można zobaczyć w filmie, rodzina McFlyów z przyszłości korzysta z gogli z kolorowymi diodami, które bardzo przypominają Google Glass. Naszą teraźniejszość równie dobrze obrazuje scena, w której członkowie rodziny w takich goglach siedzą przy stole. Chociaż przebywają wspólnie w jednym pomieszczeniu, każdy z nich zaangażowany jest w swój wirtualny świat, tak samo jak my przy użyciu smartphonów. Kolejną wspólną rzeczą dla naszej rzeczywistości jak i tej filmowej, są wideorozmowy – Marty z przyszłości rozmawiał ze swoim współpracownikiem w taki sposób, w jaki my rozmawiamy za pomocą Skype.

Back to the Future – Original Teaser Trailer

Przeznaczenie

To film o losach agenta, który pracuje dla tajnej rządowej agencji wysyłającej swoich szpiegów do przeszłości, tak, aby mogli powstrzymać groźnych przestępców i zapobiec tragediom, które miały miejsce. Po jednej z akcji związanej z powstrzymaniem zamachowca jego twarz zostaje zmasakrowana przez ogień.

pixabayfilm3-2-opcja

fot. pixabay.com

W rezultacie musi przejść przeszczep twarzy. Po długiej rekonwalescencji w siedzibie agencji po raz ostatni dostaje do wykonania misję. Agent po raz kolejny musi zatrzymać Syczącego Babiarza mającego w planach podłożenie bomb w Nowym Jorku.

Predestination Official International Trailer

Autor: Alicja Kowalczyk

Korekta: Barbara Pietrewicz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s