Kina 2017 roku opanowane przez superbohaterów


fot. flickr.com

W roku 2017 Marvel szykuje dla fanów swoich opowieści kontynuację Thora i Strażników Galaktyki oraz nowe przygody Spidermana, którego mogliśmy poznać już w „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”.

Strażnicy Galaktyki 2

Kontynuacja hitu z 2015 roku, fantastycznonaukowy film akcji na podstawie komiksów o tej samej nazwie. Drużyna Strażników przeżyje nowe przygody i stawi czoło nowym wyzwaniom, a jaki wpływ będzie miała na to tajemnica ojca Petera?

Polska premiera zapowiedziana jest na 28 kwietnia 2017 roku, a amerykańska na 5 maja tego samego roku.

Spider-Man: Homecoming

Kolejny propozycja Marvel’a to nowa twarz znanego bohatera, w którego po raz kolejny wcieli się młody aktor Tom Holland. W filmie wystąpi również Robert Downey Jr., oczywiście jako Tonny Stark. Losy obu superbohaterów połączyły się już w poprzednim filmie i jak widać Iron Man postanowił wziąć chłopca pod swoje skrzydła.

Amerykańska premiera zapowiedziana jest na 7 lipca 2017, natomiast Polska na 14 lipca tego samego roku, a jego kontynuacja została zapowiedziana na 2019 rok.

Thor: Ragnarok

Będzie to już trzeci film poświęcony wyłącznie postaci syna Odyna, granego przez Chrisa Hemsworth’a. W tej odsłonie pojawi się również inny członek Avengers, a będzie nim Hulk.

Amerykańska premiera została zapowiedziana na 3 listopada 2017 roku, a Polska na 25 października tego samego roku.

Logan

Marvel, ale nie do końca, ponieważ prawa do produkcji filmów z postaciami X-menów nadal posiada FOX.  Film opowiada dalsze przygody Wolverina (Hugh Jackman) inspirowane komiksem Old Man Logan. Bohater zaczyna tracić swoje moce, jednak jego mentor namawia go do wzięcia udziału w ostatniej misji. Logan ma uratować młodą dziewczynę, posiadającą podobne moce, którą profesor uważa za ostatnią nadzieję świata mutantów.

Polska i amerykańska premiera została zapowiedziana na 3 marca 2017 roku.

Również DC nie próżnuje i szykuje dwa nowe filmy na 2017 rok. Będą to dwie zupełne nowości, których zapowiedzi widzieliśmy już w 2016 roku.

Wonder Woman

Bohaterkę poznajemy w „Batman vs Superman”, a wciela się w nią piękna Gala Gadot. Film opowiada całą historię Diany Prince, amazońskiej księżniczki, która przybywa do naszego świata i staje się jedną z najpotężniejszych superbohaterek.

Amerykańska premiera została przewidziana na 1 czerwca 2017 roku, a polska dzień później, na 2 czerwca.

Liga Sprawiedliwych

Batman grany przez Bena Afflecka, już pod koniec filmu z 2016 roku zaczął kompletować zespół superbohaterów, co było oczywistym nawiązaniem do powstania Ligi. Również scena w której pojawił się Flash (Ezra Miller) zapowiadała przyszłą współpracę bohaterów. Powstanie oddziału nie obędzie się bez przeszkód, jednak w chwili zagrożenia wszyscy staną ramię w ramię, aby bronić niewinnych.

Amerykańska premiera została przewidziana na 16 listopada 2017 roku, w tym wypadku polska również odbędzie się dzień później, 17 listopada. Planowana jest też druga część Ligi Sprawiedliwych, data premiery zapowiadana jest na czerwiec 2019 roku.

Autor: Magdalena Bukowska

Korekta: Zuzanna Smulska

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s