O nas


twirzywo
„TWORZYWO – GAZETA STUDENCKA” i KOŁO NAUKOWE „PRO MEDIA”

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UWM „PRO MEDIA” powstało w 2009 roku. Pierwszą inicjatywą jego członków, było uruchomienie dwutygodnika internetowego „Tworzywo”. Początkowy skład redakcji liczył zaledwie kilkanaście osób, jednak wraz z czasem to grono systematycznie się powiększało. W 2010 roku „Tworzywo” stało się tygodnikiem internetowym, ponadto został uruchomiony fanpage na portalu facebook. Jednak dopiero w 2012 roku udało się osiągnąć zakładany cel, jakim było wydanie papierowej wersji naszego pisma. Pierwszy numer kwartalnika „Tworzywo – Gazeta Studencka” ukazał się w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Natomiast pod koniec grudnia 2012 roku uruchomiony został dodatek internetowy. Współpracujemy z Galą „Mediatory” oraz każdego roku organizujemy wyjazd na warsztaty „OSPA” w Krakowie, gdzie jest możliwość pracy pod okiem uznanych dziennikarzy z całej Polski.

Obecnie, po przerwie spowodowanej problemami technicznymi, finansowymi i organizacyjnymi, „Tworzywo – Gazeta Studencka” działa w formie internetowego bloga, na stronie: https://tworzywoblog.wordpress.com/ .

Pismo skierowane jest do środowiska akademickiego. Unika opisywania funkcjonowania uczelni, skupia się raczej na samych studentach, ich zainteresowaniach, tematyce kulturalnej, sportowej, politycznej i społecznej.


Kontakt: gazetatworzywo@o2.pl

Oficjalna strona: https://tworzywo.net.pl

Fanpage na FB: https://www.facebook.com/tworzywo.gazeta.studencka/


Strona na Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej: http://www.uwm.edu.pl/dziennikarstwo/index.php/student/promedia

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tworzywo_-_Gazeta_Studencka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s