Zbuntowana dziewczyna powraca


fot. pixabay.com

Przez wiele lat kojarzona z młodzieńczym buntem. Była głosem nastolatków, otwarcie mówiła o tym co ją denerwuje. Wiele tatuaży, czarne włosy i ubrania oraz swobodne przeklinanie połączone ze stylem muzyki, w którym śpiewała tylko dodawały jej mrocznego charakteru. Kilka miesięcy temu Agnieszka Chylińska singlem promującym nową płytę znów powróciła do dawnych czasów.

O.N.A

Wszystko zaczyna się w połowie lat 90, gdy po koncercie zespołu Second Face Agnieszkę Chylińską zauważa Zbigniew Kraszewski (perkusista) i proponuje jej współpracę. W maju 1995 roku na rynku pojawia się debiutancka płyta ich nowopowstałego zespołu O.N.A. Miesiąc po jej premierze zagrali swój pierwszy koncert na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od tego momentu kariera zespołu zaczęła nabierać zawrotnego tempa. Chylińska w wielu wywiadach otwarcie mówi o drugiej stronie medalu w byciu osiemnastoletnią gwiazdą –  między innymi o okazji spróbowania narkotyków, oraz o nagłym zastrzyku gotówki, który zawrócił jej w głowie.

Popowa płyta = zbuntowani fani

Gdy w 2009 roku pojawiła się piosenka oraz teledysk promujący płytę „Modern Rocking” wszyscy przeżyli szok i przecierali oczy ze zdziwienia. Momentalnie fani Chylińskiej podzielili się na dwie grupy – tych, którzy polubili nowy styl oraz na tych, którzy uważali, że jest niedopuszczalne, aby piosenkarka związana z rockiem zaczęła tworzyć popowe piosenki. Artystka komentując zaistniałą sytuację wyznała, że nie jest w stanie udawać ciągle zbuntowanej i nienawidzącej świata kobiety będąc szczęśliwą matką.

 

Jurorka talent show oraz autorka książek

Od początku istnienia programu Mam Talent Agnieszka Chylińska jest w nim jurorką, a od dwóch lat, już po raz trzeci, zasiada w jury programu Mali Giganci. W obu talent show można zaobserwować, że jest wrażliwą i czułą osobą. Łagodna strona piosenkarki objawia się też w jej książkach dla dzieci. Składa się na nie trzytomowa seria o losach Zezi i Gilera. Chylińska porusza tam między innymi problemy straty pracy i bezdomności.

Agnieszka Chylińska – Nie mogę cię zapomnieć

Powrót po długiej przerwie

21 października 2016 roku, po siedmiu latach nieobecności na scenie muzycznej, ukazała się nowa płyta piosenkarki. Tego samego dnia pojawił się również singiel wraz z teledyskiem promującym nowy album. Po okładce, piosence, ale również stylizacji piosenkarki w teledysku, można zauważyć, że Agnieszka wróciła do ostrego stylu sprzed lat. Mimo to płyta skierowana jest również do osób lubiących bardziej popową Chylińską.

Dla wielu osób już na zawsze pozostanie tą samą zbuntowaną nastolatką z O.N.A. Dziewczyną, która odbierając nagrodę jest w stanie publicznie rzucić kilka niewybrednych słów w stronę znienawidzonych nauczycieli. Agnieszka Chylińska wielokrotnie powtarzała, że przez tą sytuację zarówno fani, jak i dziennikarze zawsze oczekiwali, że będzie zbuntowana i obrażona na świat. Piosenkarka przez ostatnie kilka lat pokazała, że uzyskać taki efekt można jedynie przez kreacje – a ona nie zamierza oszukiwać ani siebie, ani fanów. Jeśli czuje się szczęśliwa, to chce to przekazać również w swojej muzyce.

Autor: Alicja Kowalczyk

Korekta: Zuzanna Smulska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s